Liga prvaka, nokaut faza, Četvrtfinale - uzvrati, 12.04.2022, 21:00 h, Santiago Bernabéu
Suci: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (Poljska)
Chelsea

Lako Realu kada ima Modrića i Benzemu! Chelsea pao u produžecima!

Branimir Korać • utorak, 12.04.2022.

Sjajan uzvrat četvrtfinala Lige prvaka odigrali su Real Madrid i Chelsea. Londončani su imali 3:0, ali Modrićeva krasna asistencija za Rodryga izborila je produžetke, a tamo je Karim Benzema odveo Real Madrid u polufinale!

Eduardo Camavinga
73'
12
Marcelo
78'
21
Rodrygo
78'
17
Lucas Vazquez
88'
19
Dani Ceballos
115'
Christian Pulišić
83'
22
Hakim Ziyech
100'
17
Saul Niguez
105'
5
Jorginho
106'

Trener
Thomas Tuchel

Kakva utakmica u Madridu! Real Madrid i Chelsea ponudili su 120 minuta odličnog nogometa, Chelsea je imao ogromnu priliku izbaciti Real nakon što su Londončani izgubili kod kuće 3:1, ali čarolija Luke Modrića i gol Rodryga donijeli su produžetke gdje se pak ukazao Karim Benzema

Od početka se moglo osjetiti kako je Chelsea ušao u utakmicu puno pametnije i kvalitetnije nego u Londonu. Tamo je Tuchel pripomogao postavkom koja nije bila dobra, ali ovdje je pogodio i Chelsea je igrao jako dobro.

S druge strane Real je imao u podsvijesti da ima dva gola prednosti iz Londona i nekako je pokušavao primiriti utakmicu i izbjeći jurnjavu.

Da to neće biti lagan posao za Real, vidjelo se već u 15. minuti kada je Timo Werner gurnuo u prostor loptu za Masona Mounta, a on lakoćom zabio za 1:0.

Rani pogodak bilo je nešto što je Chelsea trebao za podizanje samopouzdanja. Nakon prvog susreta protiv Reala ono je bilo na dnu, srećom naletio mu je na volej Southampton i Londončani su u boljem raspoloženju došli u Madrid i to su pokazali igrom.

U drugom dijelu novi pogodak za Chelsea u najbolje vrijeme. U 51. minuti Mount je ubacio, a Antonio Rüdiger zabio je 2:0 i potpuni povratak Chelseaja u utakmicu.

Tu su domaćini shvatili da bi se mogli naći u problemu, pokušali su brzo uzvratiti preko Kroosa, ali Mendy je to obranio.

U 62. minuti Chelsea je proslavio treći pogodak. Marcos Alonso je dobio loptu u 16 metara, Dani Carvajal otklizao je u prazno, a Alonso sjajnim udarcem iz voleja poslao loptu u mrežu. No slavlje je kratko trajalo, VAR se uključio i gol nije priznat zbog laganog dodira lopte rukom Alonsa.

Odmah je na drugoj strani Karim Benzema zaprijetio, nakon ubačaja s lijeve strane pucao je glavom, ali lopta pogađa gredu.

U 76. minuti Chelsea ipak dolazi do trećeg gola. Kovačić je krasnim dodavanjem izbacio u šansu Wernera, on okreće čuvara i dolazi do prostora za udarac te zabija za 3:0.

Real je bio u nokdaunu, ali uspio se podići. U 80. minuti Luka Modrić svemirskom asistencijom vanjskim dijelom kopačke pronalazi savršeno utrčalog Rodryga koji iz prve pogađa mrežu za 1:3.

Sjajni Modrić dvije minute kasnije probao je i sam doći do pogotka, dobro je pucao sa 17 metara, ali Mendy je obranio.

Susret je otišao u produžetke gdje u 96. minuti Vinicius pronalazi Benzemu, a on zabija za 2:3.

Sada se priča posve okrenula i Real je imao u džepu prolaz. Međutim Chelsea je igrao sjajno i napadao je do kraja susreta. Imao je i krasne prilike preko Ziyecha, Havertza i Jorginha, ali lopta nije htjela u gol.

Real prolazi dalje, ali puno puno teže nego što je to bilo protiv PSG-a. U Chelseaju mogu biti ponosni na ovu izvedbu, a Hrvati u obje momčadi odigrali su sjajne utakmice. Modrić svih 120+ minuta, a Kovačić 105 minute.