Roma uz hat-trick Zaniola pomela Norvežane, Marseille izbacio PAOK

Branimir Korać • četvrtak, 14.04.2022.

Poznati su svi polufinalisti Konferencijske lige. Roma, Feyenoord i Marseille izborili su prolaz među četiri najbolja...

Marseille je izborio nastup u polufinalu Konferencijske lige pobjedom u oba susreta protiv PAOK-a. Nakon što je slavio na svom travnjaku s 2:1, bio je bolji i u Solunu s 1:0.

Marseilleu je pobjedu donio Dimitri Payet golom u 34. minuti susreta iako je PAOK i prije i nakon tog pogotka stvorio niz kvalitetnih prilika, ali realizacija je bila loša.

Marseille je imao dobro razdoblje igre početkom drugog poluvremena kada je propustio nekoliko prilika za povećanje prednosti, kasnije su domaćini mogli do poravnanja i kompliciranja dvoboja, ali i dalje su promašivali, među njima i Čolak.

Čolak je ušao u igru u 68. minuti, a na drugoj strani Duje Ćaleta-Car standardno je odradio svih 90 minuta.

Bodo/Glimt nije imao snage za novu senzaciju. Roma je na svom travnjaku bila opreznija i nakon poraza 2:1 u Norveškoj, slavila je s 4:0 čime je Jose Mourinho postao prvi trener s 11 nastupa u polufinalu svih europskih natjecanja.

Junak Rome bio je Nicolo Zaniolo koji je postigao hat-trick, a prvi pogodak na susretu djelo je Tammyja Abrahama koji je već u devetoj minuti načeo mrežu Norvežana.

Praška Slavia nije materijalizirala 3:3 donesenih iz Rotterdama, poražena je kod kuće od Feyenoorda 3:1. Dvostruki strijelac za Feyenoord bio je Dessers dok je jedan pogodak dodao Sinisterra, a kod domaćina strijelac je bio Traore.