Loš dan za favorite, poraženi i porečki Jadran i Crikvenica

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2022.

U 20. kolu Treće HNL zapad momčadi s vrha nisu bile uspješne i ostale su bez pobjeda. Tako je Jadran i dalje ostao vodeći s dva boda ispred Crikvenice...

Posljednjeplasirani Pomorac stigao je do vrijedne pobjede protiv Novigrada koji je bio u naletu, ali u Kostreni je poražen. Bio je dovoljan jedan pogodak i to Renea Endea u 24. minuti. Gosti su susret završili s igračem manje nakon isključenja Benjamina Ivančevića u sudačkoj nadoknadi.

Vinodol je uzeo sva tri boda na gostovanju u Bujama golom Sanjina Grpca u 86. minuti iz kaznenog udarca. Buje tako nastavlja s lošom formom, a Vinodol bilježi vrlo važna tri boda.

Vodeći Jadran poražen je u gostima kod Pazinke koja je bila bolja s 2:1. Gosti su ovdje očekivali bodove, ali Pazinka je golovima Andree Maružina i Ivana Rojnića za 55 minuta stigla do dva gola prednosti. Deset minuta prije kraja Vedran Radman smanjuje na 2:1, no više od toga Porečani nisu napravili.

Za veliko iznenađenje pobrinuo se Nehaj koji je u gostima svladao Crikvenicu s 2:1. Domaćin je na odmoru imao vodstvo golom Ivana Butorca, ali Lucijan Tomac s dva gola u drugom dijelu je napravio preokret. Crikveničani su tako propustili priliku preuzeti vrh ljestvice.

Pobjednika nije bilo u Hreljinu gdje je Naprijed remizirao s Rudarom 1:1. Valentino Stepčić u 50. minuti doveo je goste u vodstvo, ali Sanel Kuši poravnao je u 65.

Burno je bilo u otočkom derbiju gdje je Cres ugostio Krk i upisao poraz 3:2. Rano su razmijenjeni pogoci, u 12. minuti Patrik Tarabocchia doveo je domaćina u vodstvo, ali četiri minute kasnije Mateo Klenovšek poravnava. Ključni trenutak dogodio se u 42. minuti, Karlo Savić je isključen, gosti dobivaju kazneni udarac koji Luka Mikulica pretvara u pogodak. U 71. minuti Jakov Aščić povisio je na 3:1 da bi Kerim Bajrić samo smanjio u 78. na konačnih 3:2.