Bundesliga, 31. kolo, 23.04.2022, 18:00 h
Bayern 3:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Bayern u derbiju svladao Borussiju i osigurao njemački naslov

Matej Kačan • subota, 23.04.2022.

U velikom njemačkom derbiju ipak nije bilo iznenađenja. Bayern nije dopustio da se utrka za naslov začini, štoviše je svladao Borussiju s 3:1 i osigurao novu titulu...

Nogometaši Bayern Münchena novi/stari su prvaci Njemačke. U 31. kolu Bundeslige Bayern je u "Der Klassikeru" svladao Borussiju Dortmund s 3:1 i tri kola prije kraja ima devet bodova prednosti uz bolji međusobni omjer.

To znači da ga Dortmund ne može stići i to je nastavak niza Bavaraca koji su osvojili desetu Bundesligu u nizu i 32. ukupno, po čemu su apsolutni rekorderi u Njemačkoj.

Bayern je u ovom dvoboju naumio sve riješiti vrlo brzo. Tako je već u desetoj minuti Bavarce u vodstvo doveo Serge Gnabry, a istom ograču 20 minuta kasnije poništen je drugi gol zbog zaleđa.

No, ništa zato, Robert Lewandowski zapečatio je sjajnu sezonu novim pogotkom za 2:0 u pobjedi vrijednoj naslova. Nada za Dortmund rodila se u 52. kad je iz penala smanjio Emre Can, ali Musiala je zapečatio sve u 83.

Hrvatski nogometaši nisu sudjelovali u utakmici. Marin Pongračić i Josip Stanišić bili su na klupama, dok je Gabriel Vidović imao obveze u mladoj ekipi Bayerna.