HT Prva liga, 32. kolo, 23.04.2022, 20:00 h, Rujevica
Suci: Mario Zebec, Goran Perica, Hrvoje Radić, Dario Kulušić
Antonio Mance 65'
Osijek

Osječke dionice za naslov naglo pale, Rijeka slavila u sadržajnom susretu!

Matej Kačan • subota, 23.04.2022.

Nogometaši Osijeka posustali su na prvoj od pet prepreka do kraja HT Prve lige. U 32. kolu na Rujevici je bolja bila Rijeka s 3:1 na radost Dinama i Hajduka...

Odmah na prvoj prepreci u bespoštednih posljednjih pet kola do kraja prvenstva se poskliznuo Osijek. Premda mu je rezultat odgođenog derbija išao na ruku, Osijek je poražen na Rujevici pa u nedjelju može do pet bodova minusa, ali i na treće mjesto.

Od samog starta krenulo je vrlo sadržajno, igra se u visokom ritmu i prve prilike imaju Vukčević na jednoj pa Mierez na drugoj strani, a bio je tu i Josip Drmić koji je u devetoj minuti sjajnim udarcem nakon kornera zatresao vratnicu.

No, Osijek je s terena nestao u 17. minuti kad je dosuđena prva dvojbena odluka. Pavičić je išao prebaciti Čeberka, ovaj to zaustavio negdje između ramena i nadlaktice. Sudac je pokazao bijelu točku, a VAR potvrdio uz dosta negodovanja gostiju.

Robert Murić siguran je s bijele točke, a onda je Rijeka poletjela. Domaći su krenuli visokim pritiskom "jesti" lopte, napad i veza Osijeka su nestali i ostao je ogroman prostor za riječke brzance i majstore.

Prvi je to probao iskoristiti Lindon Selahi koji je u 32. potegnuo sa 17 metara, ali se ovaj put trese greda. Ipak je Rijeka do pogotka došla četiri minute kasnije kad je po osvojenoj lopti odigrana brza kontra koju Drmić završava asistencijom za Harisa Vučkića koji je silovito pogodio mrežu.

Probao je do kraja i Solano, ali u Ivušića, a onda je Drmiću poništen prvi od dva gola koja jee postigao iz zaleđa. No Drmić je "legalan" gol dočekao u 48. Opet je Osijek izgubio loptu na sredini, opet je krenula tranzicija gdje Murić ima mnogo prostora desno, a odlučuje se za nisku loptu na drugu stativu koju Drmić lako sprema.

Igrala se 50. minuta i već je bilo 3:0, a Osijek nije sličio na momčad koja napada titulu. U 57. nova sporna situacija, Solano je gazio Kleinheislera i ovaj je pao, ali sudac umjesto bijele točke pokazuje žuti za simuliranje, a VAR to potvrđuje premda je jasno da je kontakta bilo.

Osijek je nastavio pritiskati i tražiti čudo, ali samo je stigao do smanjenja u 65. kad je Antonio Mance, nedugo nakon što je ušao s klupe, potegnuo s 20 metara i od bloka pogodio mrežu za smanjenje.

No, Osim toga Osijek nije stigao do pravog zakuhavanja situacije, imao je Mance jednu u 71. kad je sam gađao iskosa, a mogao je tražiti drugu stativu i suigrača. Još je Drmić čak i jednom pogodio mrežu u 76. nakon brzo izvedenog faula, ali opet je u zaleđu.

Ni u osam minuta nadoknade gosti nisu konkretno zaprijetili, Rijeka je iskontrolirala utakmicu i stigla do prekida slabog niza i bitne pobjede. Osijek je kiksao i sad Hajduk i Dinamo u nedjelju imaju prilike to iskoristiti i odvojiti se na pet bodova ili preskočiti Osijeka na drugom mjestu, ovisi koga gledate.