Sampdoria pogurala Badelja prema ispadanju u gradskom derbiju, golijada Spezije i Lazija

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

U druga dva subotnja susreta Serie A na terenu su bila dva hrvatska nogometaša. Milan Badelj sve je bliže ispadanju, dok Toma Bašić igrao u golijadi i pobjedi...

Gradski derbi koji se igrao u Genovi bit će posebno bolan za Genou ako ispadne iz lige. A tome je dosta bliže nakon poraza od gradskog rivala Sampdorije koji je minimalno slavio s 1:0 pogotkom Abdelhamida Sabirija iz 25. minute.

Imala je Genoa priliku izjednačiti i doći do prevažnog boda u nadoknadi, ali Emil Audero obranio je penal Domenicu Criscitu te je tako ostavio sva tri boda kod 15. ekipe lige, dok je Genoa na pretposljednjem mjestu s 25 bodova, tri manje od zone spasa.

Milan Badelj igrao je 90 minuta za Genou, dok je Martin Erlić zbog žutih kartona propustio golijadu s Lazijom i loš dan svojih kolega u obrani Spezije.

Naime, Lazio je slavio s 4:3, i to nakon što je do posljednjih pola sata gubio s 3:2. U prvom poluvremenu Spezia je dvaput vodila golovima Amiana i Agudela, dok je Ciro Immobile između toga izjednačio iz penala.

U drugom dijelu novo izjednačenje autogolom Provedela, a onda Hristov zabija za 3:2. Ipak je uslijedio preokret, zabili su Sergej Milinković Savić u 68. i Acerbi u 90. minuti za pobjedu. Toma Bašić igrao je do 59. minute.