Napoli

Ruiz donio Napoliju pobjedu i prekinuo sjajan niz Jurićevog Torina

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Ivan Jurić sa svojom momčadi Torina nije uspio još jednom napakostiti ambicijama momčadi iznad sebe. Nakon remija s Interom, Milanom, Lazijom i Atalantom, Napoli je ipak uspio slaviti protiv Torina...

Nogometaši Torina koje s klupe vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić prekinuli su svoj uspon po tablici i niz od šest utakmica bez poraza. Premda su u posljednjem nizu ostali neporaženi protiv Milana, Lazija i Atalante, kao i Intera prije toga, nisu uspjeli uzeti bod još jednoj momčadi iz vrha.

Premda je Napoli slavio sa samo 1:0, moglo je to biti i uvjerljivije jer gosti su u Torinu promašili kazneni udarac koji je imao Lorenzo Insigne u 60. minuti.

Ipak je 13 minuta kasnije zabio Fabian Ruiz i Napoliju je praktički osigurao treće mjesto, a ostavio ih je i u teoretskim šansama za titulu, premda se previše toga mora poklopiti do kraja.

Napoli ima četiri boda više od Juventusa, a pet manje od vodećeg Intera dva kola do kraja. Utakmicu manje ima Milan koji pobjedom kod Verone u nedjelju može skočiti na vrh.

Kod Torina je Josip Brekalo dobio zadnjih deset minuta, dok je Marko Pjaca ostao na klupi. Torino je ostao deseti s 47 bodova, pet manje od Verone Igora Tudora.