HT Prva liga, 34. kolo, 07.05.2022, 19:05 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Čulina, Dario Kolarević, Ivan Starčević, Patrik Kolarić
Mario Ćurić 45'+1' (11m)
Šibenik

Istra 1961 bez pobjede preko sto dana, Šibenik slavio na Drosini

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Nogometaši Šibenika upisali su novu pobjedu pod Deanom Računicom. Šibenčani su svladali Istru 1961 s 2:1 te su skočili na osmo mjesto...

Antonio Asanović
52'
7
Suad Sahiti
80'
3
Josip Kvesić
80'
8
Edin Julardžija
89'
Trener
Dean Računica

Nogometaši Istre 1961 ne daju svoje deveto mjesto koje sezonama već redovito osvajaju. U izravnom dvoboju za osmu poziciju Šibenik je slavio na Aldo Drosini s 2:1 i ostavio je Puležane na 13 utakmica i preko 100 dana bez pobjede.

Obje su momčadi mogle ući rasterećeno u dvoboj i očekivali smo vatromet, ali trebalo je čekati prve pogotke da se utakmica rasplamsa. Nakon desetak dobrih minuta gostiju pa 15 u korist domaćih, ipak je poveo Šibenik.

U 26. minuti dobru akciju odigrali su gosti na desnoj strani, Grezda je propustio utrčalog Luku Šimunovića koji sa strane šalje nisku loptu, a na petercu Ivan Delić zabija, deveti put u sezoni uz devet asistencija.

Istra je nakon gola zaigrala aktivnije u potrazi za izjednačenjem, ali do poluvremena gosti udvostručavaju prednost. Grezda je opet u akciji desno, izbacio je svog čuvara i ušao u 16 metara gdje zakašnjelim startom u njega ulazi Rovis, a s 11 metara precizan je Mario Ćurić.

U drugo poluvrijeme bolje je krenuo domaćin, opet u potrazi za pogotkom, ali opet je mat situaciju imao Šibenik. Skoro se sve ponovilo jer Grezda je opet u akciji, ovaj put pucao je iskosa s desetak metara nakon što je domaća obrana zaspala i tražila zaleđe, ali pogodio je vratnicu.

Zato smo ipak imali dramu u završnici jer u 73. minuti domaćin je smanjio. Luka Hujber cijelu utakmicu vrlo je aktivan s desne strane, ovaj put je njegova niska lopta našla cilj u Agustinu Caseresu koji zabija s 11 metara.

Do kraja je Istra nasrtala, imala je nekoliko sjajnih pokušaja Ivančića, Miškovića, Perkovića i ostalih, ali večeras je vanserijski dobar bio vratar gostiju Antonio Đaković koji je skupio nekoliko odličnih obrana i osigurao pobjedu.