Europska liga, nokaut faza, Finale, 18.05.2022, 21:00 h, Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Sevilla
Suci: Slavko Vinčić, Tomaž Klančnik, Andraž Kovačič (Slovenija)
Eintracht Frankfurt
Rafael Borre 69'
5:4(0:0, 1:1, 1:1 pp, 5:4 pen) FC Rangers
Joe Aribo 57'
FC Rangers

Odlučili jedanaesterci: Sjajni Trapp spašavao na kraju, Jakić s Eintrachtom osvojio Europsku ligu!

Branimir Korać • srijeda, 18.05.2022.

Eintracht je čekao na europski trofej od 1980. godine kada je osvojio Kup Uefe. U Sevilli je bio bolji od Rangersa boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret u 120 minuta završio 1:1...

Makoto Hasebe
59'
23
Jens Petter Hauge
70'
6
Kristijan Jakić
89'
26
Christopher Lenz
101'
7
Ajdin Hrustić
106'

Steven Davis
74'
30
Fashion Sakala
74'
37
Scott Arfield
91'
19
James Sands
101'
25
Kemar Roofe
116'
16
Aaron Ramsey
118'
Trener
Giovanni van Bronckhorst

Eintracht i Rangersi u Sevilli su odigrali dinamičnu i solidnu utakmicu u kojoj je bilo dobrih poteza, ali i dosta pogrešaka. Upravo pogreške kumovale su pogocima, a bilo je i pregršt onih nekažnjenih.

Najvećim dijelom susreta Eintracht je bio bolji protivnik, očito i jasno tehnički kvalitetniji i raznovrsniji, međutim Rangersi su kao i u ranijim europskim dvobojima kada su izbacivali favorite, čekali na svoju priliku pa je u jednom trenutku i dočekali.

Prva prava prilika stigla je u 11. minuti kada je Kamada nakon solo prodora došao pred MacGregora, u velikoj mjeri je zakomplicirao situaciju i ostao je bez konkretnog udarca. U konačnici se lopta odbila do Sowa čiji udarac brani škotski veteran.

U 20. minuti sjajan posao odradio je Knauff koji se lakoćom oslobodio Barišića, gađao u donji kut s 14-15 metara, ali MacGregor odlično brani.

Prvi pokušaj Rangersa stigao je u 26. minuti kada je Joe Aribo dobio loptu na rubu 16 metara, okrenuo se i solidno pucao, ali ipak malo neprecizno.

Do kraja prvog dijela, dva pokušaja Kostića, ali ne konkretna i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na pogodak. Veliku pogrešku napravio je Sow koji je u skoku glavom poslao loptu prema svom golu, Tuta je pao, a Aribo se sjurio sam prema golu i lakoćom zabio.

Deset minuta kasnije Eintracht se vraća! Vrlo loša reakcija obrane Rangersa, Kostić je ubacio loptu na peterac, braniči Rangersa su zaspali i Borre dolazi između dvojice i šalje loptu u mrežu.

U nastavku susreta Eintracht je imao inicijativu, Rangersi su pokušavali kontrama i dugačkim loptama, ali prave velike prilike su izostale do kraja regularnog dijela.

U dodatnih 30 minuta prva veća šansa izrodila se iz teške pogreške. Velika pogreška Basseya kojem je Barišić vratio loptu, on ju je potpuno promašio, Borre je uzeo loptu i sjurio se prema golu, ali Bassey krajnjim naporom uspijeva dostići Borrea i uklizati u zadnji trenutak.

Na drugoj strani Barišić je zaprijetio u 106. minuti snažnim udarcem izvana, ali Trapp brani.

Imao je u drugom produžetku i Jakić jedan dobar, ali malo neprecizan pokušaj, a onda je u 119. minuti priliku utakmice imao Kent, nakon odličnog ubačaja Roofea pokušaj s peterca obranio mu je Trapp.

Još je u sudačkoj nadoknadi Rangers imao slobodnjak na 18 metara, ali Tavernierov pokušaj brani Trapp.

Odluka je pala s 11 metara, tu je pao samo jedan promašaj, Aaron Ramsey koji je ušao baš za jedanaesterce, pucao je loše i Trapp je njegov pokušaj obranio.

Eintracht slavi, Kristijan Jakić odradio je produžetke vrlo dobro, a dobar je bio i na drugoj strani Barišić koji je izašao u završnici drugog produžetka zbog grčeva.