HT Prva liga, 36. kolo, 21.05.2022, 15:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Kristijan Kuduz, Siniša Fajfarić
Rijeka
Jorge Obregon 2'
1:0(1:0) Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Obregon rano zabio, Rijeka minimalnom pobjedom ispratila Dragovoljac iz Prve lige

Matej Kačan • subota, 21.05.2022.

Nogometaši Rijeke pobjedom su zaključili svoje natjecanje u HT Prvoj ligi. Oni su na Rujevici svladali Hrvatski dragovoljac s 1:0 i ispratili su ga u 2. HNL...

Marino Kukoč
21'
21
Zoran Alexander Cvetković
73'

Trener
Dragan Tadić

U mirnom, gotovo prijateljskom ritmu između Rijeke i Hrvatskog dragovoljca otpočeo je posljednji dan HT Prve lige. Riječani su ranim pogotkom Jorgea Obregona svladali sigetske Crne i ispratili ih u 2. HNL, dok su sebe spremili za finale Kupa.

Promiješao je malo sastav strateg domaćih Goran Tomić pa je tako priliku u napadu dobio i Kolumbijac Obregon koji je povjerenje odmah opravdao. Pobjegao je Obregon desnom stranom nakon duge lopte Velkovskog i odlično je pucao iskosa u dalji donji kut za vodstvo Rijeke već u drugoj minuti.

To je usmjerilo ostatak susreta u kojem je Rijeka imala loptu i kontrolirala je ritam, ali nije imala razloga za gaziti do kraja i trošiti se prije mnogo važnije utakmice na Poljudu.

Do poluvremena su tako na jednoj strani dobre prilike imali Murić udarcem u 10. i Lindon Selahi koji je glavom promašio zicer u 27., dok se na drugoj strani jednom otvorilo Kukoču, koji je u igru ušao umjesto Matije Frigana, ali je i on glavom promašio vrata.

U drugom dijelu gledali smo još lakši ritam i dominaciju Rijeke, ali najbolju priliku imao je Dragovoljac. Igrala se 65. minuta kad je Vulikić imao dobru priliku na drugoj stativi nakon kornera, ali Smolčić u svom oproštaju od Rujevice reagira i izbija.

Do kraja su pokušavali još Lepinjica na jednoj i Kukoč na drugoj strani, kao i Issah Abass koji je u 89. pobjegao i driblao pa pucao, ali sve je bilo bez uspjeha i završavalo je u rukama vratara. Duboko u nadoknadi Dragovoljac je imao nakon slobodnjaka odličnu šansu za doći do izjednačenja, ali sve je izblokirano.

Ostalo je 1:0 pa se tako Rijeka pobjedom oprostila od Rujevice za ovu sezonu i prekinula je neugodnu formu prije finala Kupa, a ligu će okončati na drugom mjestu sa 65 bodova. Dragovoljac je ostao zadnji i u svojoj sezoni prikupio je 19 bodova.