Tenerife će igrati za posljednje mjesto u La Ligi, čeka Eibar ili Gironu

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 05.06.2022.

Prvi finalist doigravanja za ulazak u La Ligu nogometaši su Tenerifea koji su izbacili Las Palmas, a u finalu čekaju boljeg iz dvomeča Eibara i Girone...

Nogometaši Tenerifea igrat će u finalu doigravanja za mjesto u La Ligi u sljedećoj sezoni. Oni su priliku za plasman u elitni razred španjolskog klupskog nogometa izborili pobjedom od 2:1 u uzvratu polufinala odigranom u Las Palmasu te s ukupnih 2:1 prošli dalje.

Već u trećoj minuti Tenerife je u vodstvo doveo Enric, a isti je igrač u sučevom dodatku prvog dijela realizirao kazneni udarac za 2:0. Curbelo je u 71. minuti donio tračak nade domaćinu, ali veliki preokret se nije dogodio.

Tenerife će se za povratak u La Ligu nakon 12 godina izbivanja iz elitnog društva boriti protiv pobjednika drugog polufinalnog para u kojem će Eibar u nedjelju ugostiti Gironu. Prva utakmica u Gironi završila je pobjedom Eibara 1:0.

Finalne utakmice su na rasporedu 11. i 19. lipnja.