Hajduk poražen u prvoj provjeri, Cluj Debeljuha i Kolingera svladao Bile

Matej Kačan • subota, 25.06.2022.

Poraz u prvoj pripremnoj utakmici doživjeli su nogometaši Hajduka. Bile je u Austriji s 2:0 svladao dosta spremniji i zagrijaniji rumunjski Cluj...

Nogometaši Hajduka nakon desetak priprema odigrali su prvu pripremnu utakmicu. U austrijskom dijelu priprema prvi je protivnik bio rumunjski Cluj koji je slavio s 2:0.

Rumunji su na pripremama duže i u sjajnoj su formi jer i dalje nisu primili pogodak, a ovu utakmicu igralo je 11 ponajboljih jer rezervisti su dan ranije svladali Partizan s 1:0. Svoje mjesto u ovoj momčadi našli su Gabriel Debeljuh i Denis Kolinger.

Hajduk je igrao s dvije miješane jedanaestorke s po 45 minuta, a Rumunji su do pobjede došli kad su pogađali Deac iz penala u 39. minuti i Manea u 41.

Za Bile u ovoj utakmici u sastavu nije bilo Marina Ljubičića koji ide na posudbu u LASK, kao ni Sahitija i novog pojačanja Borevkovića koji su se kasnije priključili. Izostali su i Lovre Kalinić, Dario Melnjak, Dimitrios Diamantakos i Samuel Eduok.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841