[VIDEO] Dinamo od 0:3 do 3:3 protiv Slovaka, Petkovićeva forma najveći dobitak

Branimir Korać • petak, 01.07.2022.

Dinamo je remizirao u pripremnom susretu protiv Spartaka iz Trnave 3:3. Gluposti u obrani u razmaku od samo pet minuta bacile su Dinamo u visok zaostatak, ali u nastavku su Modri izbjegli poraz.

Ante Čačić ponovno je promiješao sastav, ali ovaj put nije mu se moglo svidjeti ono što su njegovi igrači pokazali u prvih 35 minuta. Nekoliko teških propusta u obrani, veliki problemi na lijevom boku gdje je Ivan stvarao dosta briga Bočkaju i zaostatak 0:3.

U 29. minuti Perić je skrivio kazneni udarac koji je Milan Ristovski pretvorio u pogodak. Dvije minute kasnije griješi Theophile, Bamidele se sjurio prema golu, lopta kasnije pomalo sretno dolazi do Štefanika koji zabija za 2:0.

U 34. minuti novi pogodak, ovaj put Ristovski je asistent, a Koštrna zabija za 3:0.

Do odlaska na odmor Dinamo je uspio smanjiti zaostatak, u 38. minuti loša reakcija vratara Takača koji odbija loptu samo do Menala, a on iz sredine kaznenog prostora zabija za 3:1.

U drugom dijelu Dinamo dolazi do potpunog povratka u utakmicu. Odmah na početku Bruno Petković krasnom solo akcijom izborio se za udarac i lijepo pogodio za 2:3.

Dinamo je nakon toga bio bolji, stvorio je nekoliko vrlo zrelih prilika, a do pogotka je stigao u 90. minuti preko Mahira Emrelija za konačnih 3:3.

Pripremna utakmica

Dinamo - Spartak Trnava 3:3

Dinamo: prvo poluvrijeme. Livaković – Ristovski, Theophile, Perić, Bočkaj – Ademi; Menalo, Baturina, Tolić, Oršić – Drmić; drugo poluvrijeme: Livaković (65. Zagorac) – Ristovski (77. Marin), Dilaver, Lauritsen, Ljubičić – Emreli, Mišić, Ademi (65. Štefulj), Špikić – Petković, Drmić (65. Rukavina)

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841