Peta nositeljica bez osmine finala Wimbledona, Jabeur nastavlja uvjerljivo

Branimir Korać • petak, 01.07.2022.

Poznato je osam sudionica osmine finala Wimbledona, a među njima neće biti pete igračice svijeta Marije Sakkari koja je neočekivano poražena...

Zanimljiv dvoboj u ženskom dijelu turnira odigrale su Jelena Ostapenko i Irina Begu. Taj meč je pravi pokazatelj kako se stvari brzo mogu okrenuti na jednu ili drugu stranu pa je tako Ostapenko izgubila prvi set relativno glatko pa u naredna dva seta izgubila tek po jedan gem.

Veliko iznenađenje priredila je Njemica Tatjana Maria koja je u dva seta izbacila petu igračicu svijeta Mariju Sakkari. Maria je bolje koristila svoje prilike i u dosta tijesnom dvoboju, iako to rezultat ne pokazuje, Maria je ipak slavila.

Zanimljivo je bilo i u dvoboju Heather Watson i Kaje Juvan. Britanka je prvi set dobila nakon velike borbe s 8:6 u tie-breaku da bi nakon toga na krilima toga u drugi ušla s 5:0 i uspješno dovršila posao.

Od turnira se oprostila 28. nositeljica Alison Riske koja je uvjerljivo poražena od Čehinje Marie Bouzkove. Riske nije imala svoj dan, dosta je griješila i na kraju glatko izgubila.

Problema nije bilo za drugu igračicu svijeta. Ons Jabeur lako je došla do pobjede protiv Diane Parry koja je za samo nešto više od sat vremena na terenu uhvatila tek pet gemova.

Jedini dvoboj u kojem su se sastale dvije nositeljice bio je onaj između Mertens i Kerber koji je završio pobjedom Belgijke.