SuperSport Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 29.07.2022, 18:55 h, Šubićevac, gledatelja: 1298
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Nikola Kečkiš (Virovitica), Siniša Fajfarić (Varaždin)

Mihaela Bradovski • petak, 29.07.2022.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Šibenik i Lokomotiva, na kraju su Šibenčani upisali pobjedu 2:1, a Lokomotiva je slavila remi duboko u sudačkoj nadoknadi, no intervencijom VAR-a, pogodak je poništen...

Bernardo Matić
58'
28
Marcel Čanadi
58'
11
Ivan Dolček
72'
8
Dino Skorup
90'+5'
19
Ivan Delić
90'+5'
Silvijo Čabraja

Šibenik je stigao do prve pobjede u novoj sezoni slaveći u dramatičnom dvoboju protiv Lokomotive 2:1. Imao je Šibenik 2:0, a malo je nedostajalo da se Lokomotiva izvuče i odnese bod.

VAR je imao pune ruke posla u ovom susretu pa je tako morao intervenirati već u 19. minuti. Sjajno je Duje Čop uočio i proigrao u 16 metara Harukija Araija, a Japanac je došao ispred braniča i sjajno se snašao te poslao loptu u mrežu. Ipak, nakon VAR intervencije pogodak nije priznat zbog zaleđa u začetku akcije.

Ipak u 38. minuti Šibenik dolazi do vodstva. Mina je ubacio iz auta, Mislav Matić glavom prebacio loptu pred gol gdje je Čop koji također glavom šalje je u mrežu za 1:0.

U drugi dio Lokomotiva je ušla bolje, krenula je po poravnanje, ali umjesto da se vrati u utakmicu, Šibenik je povećao prednost.

U 72. minuti ubačena lopta u 16 metara, Čop je bio najspretniji uz dvojicu braniča, spustio loptu za Bernarda Matića koji iz blizine zabija na svom debiju.

Lokomotiva je nakon toga opasno pritisnula, Rogić je obranio opasan pokušaj Goričana u 80. minuti, ali u toj akciji lopta je pogodila u ruku Mislava Matića i dosuđen je kazneni udarac koji realizira Kulenović.

U sudačkoj nadoknadi Lokomotiva je stezala obruč oko kaznenog prostora Šibenika i u 99. minuti Indrit Tuci je opalio s ruba kaznenog prostora, a lopta je ušla u mrežu. Gosti su proslavili izjednačenje, ali nakon VAR provjere u 103. minuti Bebek poništava pogodak zbog zaleđa u začetku akcije.

Ostalo je tako 2:1, Šibenik je uzeo svoja prva tri boda ove sezone.