Perišić debitirao u visokoj pobjedi Spursa, Newcastle krenuo glatkom pobjedom protiv Foresta

Branimir Korać • subota, 06.08.2022.

Nakon remija u Londonu između Fulhama i Liverpoola, odigrana su još četiri susreta prvog kola Premier lige, a na travnjaku je prvi put bio i Ivan Perišić...

Nekada su vodili izravne bitke na travnjaku, a sada kao treneri. Na terenu je uspješniji bio Steve Gerrard, ali ovdje je pobjedu ipak odnio Scott Parker.

Bournemouth je odnio pobjedu 2:0 protiv Aston Ville koja je šokirana već u trećoj minuti kada je Jefferson Lerma pogodio za 1:0. Pokušavala je Aston Villa doći do poravnanja, ali nije išlo, čak je i primila novi pogodak i to u 80. minuti kada Kieffer Moore postavlja konačnih 2:0.

Dobar ulazak u sezonu ima i Leeds koji je krenuo pobjedom 2:1 protiv Wolverhamptona. Gostima nije pomoglo što su poveli u šestoj minuti preko Daniela Podencea, domaćin je u nastavku susreta golom Rodriga i autogolom Ait Nourija, stigao do pobjede.

Ivan Perišić predstavio se navijačima Tottenhama u domaćem susretu protiv Southamptona. Spursi su krenuli pobjedom 4:1, a Perišić je ušao u 66. minuti umjesto Sessegnona.

Southampton je odlično krenuo i zabio za vodstvo već u 12. minuti preko Ward-Prowsea, ali već do poluvremena domaćin je stigao do preokreta.

U 21. minuti Sessegnon je izjednačio da bi u 31. Dier zabio za preokret.

U drugom dijelu prvo je Salisu autogolom povisio na 3:1, a zatim je Kuluševski u 63. minuti postavio konačnih 4:1. Do kraja susreta moglo je biti još pogodaka, ali rezultat se ipak nije više mijenjao.

Povratnik u najviši rang Nottingham Forest poražen je u gostima kod Newcastlea koji je slavio s 2:0.

Oba pogotka stigla su u drugom poluvremenu kada su Fabian Schar i Callum Wilson odveli domaćina do potpuno zaslužene pobjede.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...