Liverpool ponizio siroti Bournemouth za izjednačenje rekorda, veliki preokret Cityja

Matej Kačan • subota, 27.08.2022.

Subota u Premier ligi donijela je izjednačenje najveće pobjede u povijesti natjecanja. 9:0 pobjedu nakon Manchester Uniteda i Leicestera ostvario je i Liverpool...

Sve frustracije zbog lošeg otvaranja i tek dva boda u tri utakmice Liverpool je odlučio iskaliti i naplatiti u četvrtom kolu. Tu nesreću da ponese sve te rane dobio je Bournemouth.

I mnogo bolje ekipe ne bi mogle parirati ljutitom i nabrijanom Liverpoolu, a kad imate na drugoj strani novog člana lige s dva vezana poraza koji dolazi na Anfield, onda je to prilika za povijesnu razliku.

Samo Manchester United dvaput i Leicester jednom otkako je Premier lige ostvarili su pobjedu od 9:0, odnosno devet razlike, a sad je u tom društvu i Liverpool.

Da se nazire nešto specijalno dalo se vidjeti u prvih šest minuta kad je već 2:0 preko Luisa Diaza i Harveya Elliotta, a vrlo raspoložen je Roberto Firmino.

Brazilski napadač asistirao je za prva dva gola pa je do 31. odlučio dodati još asistenciju za Alexander-Arnolda te vlastiti pogodak za već 4:0 nakon pola sata.

Nije tu stao Liverpool, u 45. Van Dijk postavlja 5:0 za veliki odmor, dok se u drugom dijelu nogometaši nisu stigli ni poslagati na terenu, a već je Mepham skrenuo Arnoldov ubačaj u svoju mrežu.

Firmino je kao igrač utakmice hat-tricku asistencija dodao i drugi gol u 63., a dvije asistencije do kraja upisao je i Tsimikas za Carvalha i drugi Diazov gol u 85. Preostalo je do kraja Liverpoolu hvatati apsolutni rekord, ali zadovoljit će se izjednačenjem starog i prvom pobjedom sezone.

Manchester City gubio je 2:0 od Crystal Palacea, ali nije dopustio novi kiks i iznenađenje. Građani su u drugom poluvremenu preokrenuli autogol Stonesa i gol Andersena i došli su do desetog boda s 4:2.

Bernardo Silva otvorio je preokret u 53., a onda na scenu stupa Erling Haaland hat-trickom u samo 19 minuta, od 62. minute do 81. za veliku pobjedu.

Premda su već u 28. ostali s igračem manje nakon crvenog kartona za Gallaghera, nogometaši Chelseaja svladali su Leicester za sedmi bod i drugu pobjedu sezone. Oba gola dao je Raheem Sterling, u 47. i 63. minuti, a za Lisice smanjio je Barnes.

Mateo Kovačić ušao je u igru u 75. minuti. U preostala dva susreta ipak je padalo manje golova. Brighton je svladao Leeds s 1:0 pogotkom Pascala Grossa u 66., dok su Brentford i Everton preko Gordona i Janelta podijelili bodove.