SuperSport Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 28.08.2022, 18:30 h, Šubićevac
Suci: Dario Bel (Osijek), Kruno Šarić (Županja), Kristijan Novosel (Valpovo)
Bruno Petković 68' (11m)
Dinamo

Dinamova pobjeda na Šubićevcu ostala u sjeni ozljede Boška Šutala

Branimir Korać • nedjelja, 28.08.2022.

Dinamo je upisao šestu prvenstvenu pobjedu ove sezone, u sedmom kolu gostovao je kod Šibenika i slavio s 2:1 te učvrstio vodeću poziciju na ljestvici...

Karlo Špeljak
71'
7
Leon Kreković
71'
8
Dino Skorup
79'
27
Niko Rak
79'
21
Nace Koprivnik
90'+2'
Ante Čačić

Nakon plasmana u Ligu prvaka i teške utakmice protiv Bodo/Glimta, Dinamo je otputovao u Šibenik gdje je očekivao i dobio tešku utakmicu. Domaćin je čvrsto stajao na terenu, no Dinamo je ipak na kraju zasluženo slavio.

Šibenčani nisu puno kreirali prema naprijed, ali su uspjeli limitirati Modre i spriječiti neke jače pritiske. No Dinamu je na kraju najvažnije da je preživio ovo gostovanje i uzeo sva tri boda.

Međutim ono što posebno brine sve u Dinamu je ozljeda Boška Šutala za koju je odmah bilo jasno kako nije lakše prirode te je na nosilima odnesen sa stadiona.

Dinamo je već u prvih 15 minuta kreirao nekoliko opasnih situacija, Bočkaj je iz slobodnog udarca pucao malo preko gola, Drmić je glavom iz blizine poslao loptu u gredu, a Ivanušec zapucao vrlo dobru priliku nakon dodavanja Baturine.

Šibenik je bio blizu pogotku u 16. minuti kada je glavom dobro pucao Matić, ali Livaković je sjajno obranio.

U 36. minuti prekrasan pogodak u režiji Luke Ivanušeca. Baturina mu je gurnuo u prostor, Salomon je ostavio previše prostora, a Ivanušec je precizno naciljao suprotni gornji kut.

Već u sljedećem napadu Šibenik je došao do poravnanja. Nakon kornera, odbijena je lopta došla do Mine koji s 12-13 metara kroz gužvu pogađa malu mrežu Livakovićevog gola.

Odmah na početku drugog dijela Drmić se našao u opasnoj situaciji, ali Rogić je bio spretniji.

Dinamo je počeo pritiskati i tražiti vodstvo, a do njega je stigao u 67. minuti kada Mina u 16 metara ruši Menala, a Bruno Petković iz kaznenog udarca donosi pobjedu Dinamu.

Do kraja susreta Oršić je imao dobru priliku, ali pogodio je vratnicu, a na drugoj strani u 16 metara Petković je sam sebe pogodio loptom u ruku, Šibenčani su tražili kazneni udarac, ali Bel ga nije dosudio.