Barcelona uvjerljiva protiv Valladolida, Real se izvukao kod Espanyola

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.08.2022.

Odigrani su i nedjeljni dvoboji trećeg kola u La Ligi, Barcelona i Real Madrid stigli su do očekivanih pobjeda dok je Villarreal uzeo samo bod kod Getafea...

Nakon gostovanja na Poljudu, Villarreal je bio u gostima kod Getafea i odigrao samo 0:0. Bili su gosti nešto bolji, ali nisu uspjeli doći do pogotka te su se morali zadovoljiti bodom.

Duboko u sudačkoj nadoknadi dosuđen je kazneni udarac za Villarreal zbog igranja rukom u 16 metara, ali nakon VAR provjere, odluka je promijenjena i na kraju pogodaka nije bilo.

Robert Lewandowski se raspucao i drugu utakmicu zaredom postigao je dva pogotka. Barcelona je ugostila Valladolid i glatko slavila s 4:0, a Lewandowski je igrao važnu ulogu.

Poljski napadač je otvorio golijadu u 24. minuti kada je asistenciju Raphinhe odlično iskoristio i zabio za 1:0, a drugi gol Barce u prvom dijelu postigao je Pedri.

U nastavku susreta Valladolid se nešto više otvorio, ali Barcelona je nastavila u istom ritmu i novim golom Lewandowskog te jednim Sergija Roberta visoko je slavila.

Embed from Getty Images

U Barceloni je gostovao i real Madrid koji je uz dosta muke stigao do pobjede kod Espanyola. Slavio je 3:1 golovima u završnici susreta.

Madriđani su poveli u 12. minuti pogotkom Viniciusa, ali u završnici prvog poluvremena Joselu poravnava.

Na početku drugog dijela Real nije uspio stvoriti pravu dominaciju i u 58. minuti Carlo Ancelotti vadi Modrića i Valverdea te uvodi svježe Camavingu i Rodryga, ali tek u završnici susreta Real je uspio prelomiti dvoboj i doći do pobjede. U 88. minuti Benzema je zabio za vodstvo, a isti igrač u 100. minuti nakon dugačke var provjere i isključenja vratara Lecomtea zbog prekršaja izvan 16 metara, iz slobodnog udarca zabija za konačnih 3:1.