3. NL Zapad: Novigrad otkazao dvoboj s Kraljevicom i izgubio bez borbe, moćan start Vinodola

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.08.2022.

Prvo kolo 3. NL Zapad donijelo je probleme i jednu neodigranu utakmicu. Najbolji start u sezonu bilježi Vinodol koji je krenuo vrlo visokom pobjedom...

Nakon sjajne prošle sezone, Crikvenica s potpuno promijenjenom momčadi u novoj sezoni nije dobro krenula. Na gostovanju kod Buja poražena je s glatkih 4:0. Domaćin je već u devetoj minuti stigao do vodstva golom Massima Krizmanića da bi u 33. minuti gosti ostali bez isključenog Petra Vidovića, a Enis Šoškić iz kaznenog udarca povisio na 2:0. U drugom dijelu još dva pogotka za Buje, Mateo Bertoša i Damir Bartulović pogodili su za konačnih 4:0.

Dramatično je bilo u Kostreni gdje je pobjednik odlučen u sudačkoj nadoknadi. Pazinka je prva došla do gola u 51. minuti preko Antea Niklesa da bi domaćin golom Adriana Blečića u 89. minuti izjednačio. Ipak Brajkovićev adut s klupe Doni Tanković u 93. minuti donosi pobjedu Pazinci.

Naprijed je u Hreljinu stigao do tri boda 2:0 pobjedom protiv labinskog Rudara. Domaćin je rano poveo, već u četvrtoj minuti golom Gabriela Drenika, a pobjedu je potvrdio iz kaznenog udarca u 83. minuti kada je precizan bio Filip Pleše.

Pomlađeni Uljanik stvarao je dosta problema Krku, ali nije izdržao i pao je u sudačkoj nadoknadi. Marko Jelić iz kaznenog udarca doveo je domaćina u vodstvo u 17. minuti, no sredinom drugog dijela Filip Rosić je izjednačio. Kada se već činilo da će susret završiti remijem, u 93. minuti Dino Dvorničić pogađa za 2:1.

Nehaj je uzeo tri važna boda u gostima na Cresu gdje je slavio 1:0 protiv istoimenog domaćina. Lucijan Tomac u 79. minuti osigurao je pobjedu gostima, a dodatni udarac za domaćina bilo je i isključenje Kerima Bajrića u 85. minuti.

Pojačani Vinodol upisao je vrlo visoku pobjedu 6:0 protiv Medulina. Pomalo nevjerojatno, Vinodol je svih šest golova postigao u prvom poluvremenu kada su precizni bili tri puta Josip Buršić te po jednom Matija Brdar, Sanjin Grbac i Petar Vukajlović.

Dvoboj između Novigrada i Kraljevice nije odigran i registriran je 3:0 za goste. U Novigradu i dalje vlada kaos i nije poznato hoće li čak odustati od igranja ove lige.