Hrvatski vaterpolisti vrhunskim drugim poluvremenom do druge pobjede na Europskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.08.2022.

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u vaterpolu. Nakon Malte, pala je i Francuska i to zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu. Završilo je 13:7 za Hrvatsku...

Još jednom je Hrvatska slavila u fantastičnoj atmosferi u Splitu. Nakon skromne Malte svladana je i Francuska u očekivano težoj utakmici, ali i uz najbolje poluvrijeme Hrvatske na ovom Europskom prvenstvu.

U prvih 16 minuta bilo je nezgodno, pokazali su se Francuzi kao kvalitetniji protivnik od Malte što se uostalom i znalo s obzirom da je riječ o reprezentaciji koja je remizirala na startu s Grčkom.

I imala je Hrvatska problema u prvom poluvremenu, bilo je tu dosta nervoze u napadu, Francuzi su bili potpuno u utakmici, ali u drugom dijelu kada se Hrvatska razigrala, potpuno je potopila Talijane.

Hrvatska je povela golom Luke Bukića, ali bilo joj je to jedino vodstvo u prvom poluvremenu. Nakon toga Francuzi su poreuzeli kontrolu, imali su i 4:2, ali Hrvatska je ipak povezala dva pogotka za 4:4 na odmoru.

Baš od tog četvrtog gola Francuske, krenuo je uspon Hrvatske. Serija se iz druge dionice produžila i do sredine zadnje četvrtine Hrvatska je napravila čak 10:1.

Bilo je posve jasno tko će odnijeti pobjedu u ovom susretu, završilo je 14:7, sasvim dovoljno za ugodnu večer i lijepu pobjedu protiv neugodnog protivnika.

Hrvatsku u trećem kolu očekuje Grčka, bit će to izravna borba za prvo mjesto u skupini koje vodi odmah u četvrtfinale.

Europsko prvenstvo, drugo kolo:
Hrvatska - Francuska 13:7

Hrvatska: Marko Bijač (9 obrana), Rino Burić 1/2, Loren Fatović 1/4, Ivan Krapić, Franko Lazić 0/1, Luka Bukić 3/6, Matias Biljaka 0/1, Marko Žuvela 2/5, Jerko Marinić Kragić 2/4, Josip Vrlić, Andrija Bašić 2/4, Konstantin Harkov 2/4, Toni Popadić

Francuska: Clement Dubois, Remi Saudadier, Ugo Crousillat 2/5, Alexandre Bouet 2/5, Enzo Khasz 0/4, Thomas Vernoux 1/5, Romain Marion-Vernoux 1/3, Emil Bjorch 1/2, Mehdi Marzouki 0/2, Charles Canonne 0/1, Pierre-Frederic Vanpeperstraete, Andrea De Nardi, Hugo Fontani (9 obrana)