Nadal i Swiatek očekivano do trećeg kola, Čilić i Martić saznali protivnike

Mihaela Bradovski • petak, 02.09.2022.

Noćašnji program na US Openu donio je puno uzbuđenja, neke neočekivane rezultate, ali ipak uglavnom prolaze za favorite...

Još jedan zanimljiv dan na US Openu je iza nas, donio je neke vrlo zanimljive mečeve, ali i neke neočekivane rezultate.

Prvenstveno ispadanje osmog nositelja muškog turnira Huberta Hurkacza koji je u četiri seta poražen od Bjelorusa Ilje Ivaške. Ključan je bio treći set nakon što je Hurkacz poravnao na 1-1 u setovima, u trećem je imao kontrolu do završnice tie-breaka, tu je pao i Ivaška uzeo set. U konačnici Bjelorusu je to podiglo samopouzdanje, odigrao je odličan četvrti set i prošao dalje.

Rafael Nadal je unatoč gubitku prvog seta i bizarnoj ozljedi nosa, na kraju glatko eliminirao Fabija Fogninija. Kada je došao na radnu temperaturu, Nadal je napravio iskorak na razinu više i Fognini ga više nije mogao pratiti. Na kraju je Talijan potpuno izgubio strpljenje, dosta žurio i griješio te potonuo u poraz.

Uvjerljive pobjede upisali su Andrej Rubljov i Carlos Alcaraz koji su očekivano glatko eliminirali Kwon Soonwooa i Federica Coriju.

Kod tenisačica, osmi Paule Badose koja je poražena od Petre Martić, ispala je još samo jedna nositeljica i to Ruskinja Ekaterina Aleksandrova porazom od Lauren Davis.

Prva igračica svijeta Iga Swiatek nije dopustila iznenađenje, igrala je protiv Sloane Stephens i upisala pobjedu u dva seta. Stephens je uhvatio pet gemova u meču u kojem je imala svega sedam winnera.

Protivnike u trećem kolu znaju i Petra Martić i Marin Čilić. Martić će igrati protiv Viktorije Azarenke, a Čilić protiv Daniela Evansa.

Carlos Alcaraz (Španjolska, 3) - Federico Coria (Argentina) 6-2, 6-1, 7-5
Cameron Norrie (VB, 7) - Joao Sousa (Portugal) 6-4, 6-4, 7-6(4)
Holger Rune (Danska, 28) - John Isner (SAD) predaja Isnera
Denis Shapovalov (Kanada, 19) - Roberto Carballes Baena (Španjolska) 6-4, 4-6, 6-3, 6-2
Andrej Rubljov (9) - Kwon Soonwoo (Južna Koreja) 6-3, 6-0, 6-4
Diego Schwartzman (Argentina, 14) - Alexei Popyrin (Australija) 7-6(3), 7-5, 7-6(6)
Frances Tiafoe (SAD, 22) - Jason Kubler (Australija) 7-6(3), 7-5, 7-6(2)
Richard Gasquet (Francuska) - Miomir Kecmanović (Srbija, 32) 6-2, 6-4, 4-6, 6-4
Rafael Nadal (Španjolska, 2) - Fabio Fognini (Italija) 2-6, 6-4, 6-2, 6-1