SEHA liga doigravanje, polufinale, 02.09.2022, 18:00 h
Nexe Našice 26:32 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb lakoćom preko Nexea do finala SEHA lige

Branimir Korać • petak, 02.09.2022.

Prvi finalist SEHA lige je momčad PPD Zagreba. U hrvatskom polufinalu PPD Zagreb je bez većih problema stigao do pobjede protiv Nexea s 32:26...

Iako su se Našičani nadali kako bi mogli preko PPD Zagreba do finala SEHA lige, nije išlo. Zagreb je nastavio s dominacijom u međusobnim dvobojima, bio je još jednom bolji i odnio je pobjedu 32:26.

Na završnom turniru u Zadru susret je bio ravnopravan do polovice prvog poluvremena kada se PPD Zagreb odvojio i do kraja susreta bez ikakvih problema održavao ugodnu razliku.

Nakon Jelinićevog gola za 6:6, PPD Zagreb je povezao pet pogodaka i odvojio se na 11:6 te je tu potpuno preuzeo kontrolu nad susretom.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 16:11 za PPD Zagreb, očekivalo se da će Našičani izaći agresivno i pokušati što ranije smanjiti visok zaostatak, ali nije išlo.

Već u 38. minuti bilo je osam razlike za Zagrepčane, uspio je Nexe u jednom trenutku smanjiti na 23:19, ali Zagreb uzvraća s dva gola Srne i jednim Dibirova nakon čega su i Našičani izgubili nadu.

Završilo je 32:26 čime je PPD Zagreb osigurao mjesto u finalu SEHA lige.

SEHA liga, polufinale:
Nexe - PPD Zagreb 26:32

Nexe: Dominik Kuzmanović (2 obrane), Moreno Car (5 obrana), Marko Račić 1, Aleksandar Bakić 4, Fran Mileta 1(1), Ivan Sršen 3, Marin Jelinić 4, Borna Manci Mičević, Andraž Velkavrh 2, Tomislav Severec 4, Luka Moslavac 4, Janko Kević, Mario Tomić 1, Fahrudin Melić 2(1), Dorian Markušić, Gianfranco Pribetić

PPD Zagreb: Dino Slavić (7 obrana), Aljaž Panjtar (1 obrana), Davor Ćavar 1, Adin Faljić, Luka Lovre Klarica 4, Jakov Gojun, Zvonimir Srna 2, Edin Klis 5, Željko Musa 2, Karpo Sirotić 1, Vlado Matanović, Ivan Čupić 7(3), Timur Dibirov 6(2), Stefan Dodić, Csaba Leimeter 1, Nikola Grahovac 3