SuperSport Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 03.09.2022, 18:55 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Radoslav Petrov Gidženov, Georgi Ljubomirov Minev, Georgi Valentinov Stamboldžiev
Varaždin
Varaždin
Agon Elezi 10', 43'
2:1(2:0) Gorica
Deni Jurić 61'
Gorica

Varaždinci golovima Elezija uzeli vodstvo pa ga zadržali u nervoznom trileru!

Matej Kačan • subota, 03.09.2022.

Varaždin slavi 12. bod. Agon Elezi golovima u prvom dijelu donio je vodstvo koje je momčad kasnije zadržala i slavila u nervoznom susretu...

Svega je bilo na dvoboju Varaždina i Gorice koji se činio kao još jedan miran dan u uredu za SuperSport HNL. No bugarski suci, koji su debitirali u Hrvatskoj na razmjeni, na kraju su imali pune ruke posla.

U prvom dijelu to je bio poprilično miran susret koji je protekao u znaku dva bljeska Agona Elezija. Veznjak Varaždina domaćima je trasirao put pobjedi s dva pogotka.

Prvi pada u 10. minuti kad ga je odličnom loptom pronašao Tekklić, a ovaj primanjem utrčava do 14 metara i precizno pogađa donji kut, a na drugi se čeka do 43. minute.

Nanizala je Gorica prije toga nekoliko bezopasnih i jalovih pokušaja, a onda Elezi krade loptu u opasnoj zoni, dolazi do nekih 18 metara i sjajno od stative gađa za udvostručenje vodstva.

Gorica se u debiju novog trenera Igora Angelovskog vraća u susret u 61. kad je Deni Jurić s desne strane kaznenog prostora potegnuo u suprotni kut i prekrasno pogodio, a opsada gola domaćih kreće u 74.

Michele Šego nervozno je reagirao nakon što je fauliran, udario je suparnika s poda i bugraski sudac šalje ga van igre. No, Gorica i ovaj put pokazuje probleme u kreaciji i jalovost jer uz prednost i ganjanje rezultata nije stvorila ništa.

Štoviše, uspio je Jurić do kraja skupiti i dva žuta, isključiti se u trećoj minuti nadoknade pa je Varaždin i brojčano izjednačeno priveo susret kraju, uzeo pobjedu i skočio na treće mjesto.

Gorica pak i pod novim trenerom upisuje poraz i nastavlja dijeliti dno uz Rijeku s pet bodova, ali i za jedan pogodak boljom gol razlikom.