SuperSport Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 03.09.2022, 21:05 h, Stadion Gradski vrt

Matej Kačan • subota, 03.09.2022.

Kraljevi remija iz Šibenika po peti su put u osam utakmica osvojili bod, ovaj put na Gradskom vrtu kod Osijeka koji tako nije pobjedom krenuo u mandat Renea Pomsa...

Dino Skorup
57'
9
Jorge Franco Alviz Burgui
72'
3
Josip Kvesić
72'
7
Leon Kreković
90'+3'
24
Martin Pajić
90'+3'
Trener
Damir Čanadi

Ni pobjeda nad Hajdukom ni odlazak Nenada Bjelice nisu do kraja prodrmali Osijek. Novi trener, dosadašnji pomoćnik Rene Poms remijem protiv Šibenika krenuo je u mandat i Osijeku pišemo novi kiks.

Šibenik je uzeo po što je došao, po peti put u osam susreta, a četvrti put u gostima Šibenčani su upisali remi koji im je donio neočekivani junak, Jorge Burgui koji je stigao još prošle sezone, ali je muku mučio s ozljedama.

Čovjek koji je prošao školu Reala pokazao je dio znanja u 79. minuti kad je dobio loptu Ivana Delića i krasno je na lijevoj strani izbacio čuvara lažnjakom i pogodio za 1:1.

Prije toga Osijek je stigao do vodstva u 38. nakon dosta mirnog poluvremena, a junak je bio znan. Laszlo Kleinheisler dobio je loptu na volej na 14 metara i odmah pogodio praznu mrežu iza "zaplivalog" Rogića.

Osim toga, Osijek je stvarao prilike, ali je opet do izražaja došao manjak realizacije, posebno kod Ramona Miereza. S druge je strane Šibenik čekao prilike iz tranzicije, a neke pokušaje Delića skidao je Ivušić.

I to bi bilo to, jedni su dočekali šansu, drugi su opet bili jalovi i bod je pravedan. Svakako Osijek s tim ne mož biti zadovoljan jer nadao se uzletu nakon slavlja nad Hajdukom.

Osječani sad dijele četvrto i peto mjesto s Hajdukom na devet bodova, ali Bijeli imaju tri susreta manje. Šibenik je na osam bodova.