Swiatek i Sabalenka bez problema dalje, Kvitova nadvisila Muguruzu

Matej Kačan • nedjelja, 04.09.2022.

Mečevi trećeg kola US Opena u ženskoj konkurenciji sa subote na nedjelju nisu ponudili veća iznenađenja osim velikih borbi i pobjeda Kvitove i Pliškove nad Muguruzom i Bencic...

Svakako najuzbudljiviji meč subote i rane nedjelje na US Openu u ženskoj konkurenciji bio je onaj Petre Kvitove i Garbine Muguruze. Premda je Španjolka deveta nositeljica, Kvitova je slavila u tri seta.

Španjolka je uzela prvi set sa 7:5, ali 21. nositeljica izjednačava s 6:3 u drugom pa u dugom tie-breaku s 12:10 u trećem setu dolazi do velike pobjede.

U osmini finala će na osmu nositeljicu Jessicu Pegulu koja je u tri seta, ali ipak dosta sigurnije i uvjerljivije svladala Yuan Yue.

Zanimljivo je bilo i u meču Karoline Pliškove i Belinde Bencic gdje je Švicarka uzela prvi set, ali Čehinja okreće sa 6:4 i 6:3.

Dvije izrazite favoritkinje za osvajanje, Arina Sabalenka i Iga Swiatek bile su uvjerljive te su u dva seta nadvisile Claru Burel i Lauren Davis.