Krenule i rukometašice: Lokomotiva i Podravka lako do pobjeda

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.09.2022.

Ovog vikenda počelo je prvenstvo za rukometašice, točnije odigrana je većina susreta prvog kola. Lokomotiva je svoj susret prvog kola odradila još prije tjedan dana pa je sada unaprijed odradila i treće kolo...

Rukometašice Osijeka dobro su potvorila novu sezonu te su slavile u gostima u Trogiru s 33:25. Očekivao se nešto jači otpor domaćih igračica, ali Osijek je bio raspoložen i upisao je uvjerljivu pobjedu.

Predvodile su ga Katarina Borac sa 16 obrana, Petra Frančić sa sedam golova i Josipa Paula Jerčinović sa šest. Kod Trogira devet golova postigla je Anđela Sušak.

Dalmatinka je odnijela puni plijen iz Umaga gdje su domaće igračice uspjele sredinom drugog dijela doći na gol zaostatka, ali završnica je ipak pripala gošćama koje su odnijele pobjedu 27:23.

Iva Bule sa sedam golova predvodila je Dalmatinku, a po pet su dodale Petra Gustin i Ema Barbir. U domaćem sastavu Nataša Miočinović postigla je sedam golova.

Bjelovar je odigrao dobru utakmicu protiv Koke i upisao uvjerljivu pobjedu 31:24. U zadnjih pet minuta ušlo se s tri gola razlike, ali u završnici su Varaždinke dopustile domaćim igračicama još veće odvajanje.

Lucija Ivanda s osam golova predvodila je Bjelovar, a po pet su dodale Rea Jelenović i Lea Vukojević. U gostujućem sastavu po pet pogodaka postigle su Martina Krajpl i Lucija Jandrašić.

Domaću pobjedu ostvario je i Zrinski koji je ugostio ŽARK Split i slavio s 35:31. susret je odlučen i prije završnice iako su Splićanke uspjele smanjiti zaostatak i doći na minus tri tri minute prije kraja.

Sara Krizmanić odigrala je odličnu utakmicu i predvodila Zrinski s 12 golova, Selena Milošević dodala je osam, a Mata Kozjak skupila je 15 obrana. Kod gošći Ana Ćukušić zabila je deset golova, a Ivka Kljaković Gašpić šest.

Sesvećanke su slavile u gostima kod Zameta 26:23, domaće igračice pale su u zadnjih 15 minuta susreta i tu su Sesvete stvorile prednost i mirno privele susret kraju.

Lea Zetović skupila je 15 obrana, a pet golova postigla je Katja Hunjadi. Kod Zameta Maja Visković postigla je osam golova.

Podravka je krenula rutinskom pobjedom u Dugom Selu gdje domaće igračice nisu mogle parirati i izgubile su 30:18. Koprivničanke su tako probile led i pokazale kako će i ove sezone voditi bitku za titulu prvaka.

Predvodile su ih Andrea Šimara sa sedam i Tina Barišić sa šest golova. Kod Dugog Sela Mara Budić skupila je 12 obrana, a Josipa Bebek pet golova.

Lokomotiva je u unaprijed odigranom susretu trećeg kola ugostila ŽARK Split koji je bio u proputovanju iz Čakovca te ga je svladala, dan nakon poraza od Rapida u Ligi prvakinja, s 38:19.

Maja Bilandžić predvodila je Lokomotivu sa sedam golova, a šest je dodala Kristina Dramac. Kod Splićanki Ana Ćukušić i Ana Lovrić postigle su po šest golova.