3. NL Zapad: Vinodol i Krk nastavljaju s pobjedama, gosti bez boda u trećem kolu

Branimir Korać • ponedjeljak, 12.09.2022.

Odigrani su susreti trećeg kola 3. NL Zapad, a na vrhu su i dalje Vinodol i Krk koji nsu stigli i do treće pobjede...

Vinodol je dugo lomio otpor Kraljevice i uspio ga je slomiti u završnici susreta. Iako je bio bolji protivnik, nije mogao do pogotka, a Kraljevica je mogla to kazniti u 60. minuti kada je Znamenaček pogodio vratnicu. Ipak u 72. minuti Vinodol je poveo preko Martina Bogdanića, deset minuta kasnije gosti ostaju bez isključenog Andreja Petrinovića, a u 95. minuti Antonio Belobrajdić stavio je točku na i.

Naprijed je stigao do pobjede protiv Buja, slavio je 2:1 i tako upisao drugu ovosezonsku pobjedu te je i dalje neporažen. Antonio Leskur je već u 15. minuti stigao do vodećeg pogotka za Naprijed, a 15 minuta kasnije Marko Vukelić poravnava. Ipak, pobjedu domaćinu osigurao je u 80. minuti Lovro Tomljanović.

Pomorac je stigao do prvih bodova u novoj sezoni, slavio je kod kuće protiv Nehaja s minimalnih 1:0. Teška i tvrda utakmica, a pobjednički pogodak postigao je u 37. minuti Bruno Lončar.

Prvo bodove osvojio je i Cres koji je s 4:3 slavio protiv Crikvenice. Početkom drugog dijela domaćin je vodio s 3:0 golovima Marija Smolčića, Plumba Jusufija i Eda Kevina Kokorovića, ali s dva gola Tonija Petrinovića Crikvenica je zakomplicirala dvoboj. U 90. minuti Jusufi je novim golom povisio na 4:2 da bi Marijan Tomić tri minute kasnije smanjio na konačnih 4:3.

Krk je i dalje stopostotan nakon što je glatko slavio s 2:0 protiv Pazinke. Pogotke u ovom slavlju postigli su Dominic Traub i Mateo Klenovšek.

Uljanik je uzeo prve bodove slaveći protiv Medulina s 1:0. Tijesan dvoboj i zadovoljstvo za domaćina koji je slavio golom Domagoja Maksa Jereba i ostavio Medulin na dnu bez bodova.