Tara Würth bez iznenađenja u Portorožu protiv iskusnije Talijanke

Branimir Korać • utorak, 13.09.2022.

Nakon što je uspješno prošla kroz kvalifikacije, Tara Würth ipak nije uspjela upisati pobjedu i u glavnom ždrijebu. Bolja je bila Jasmine Paolini u dva seta...

Vrlo dobar prvi set, ali ipak pad u drugom i poraz u prvom kolu turnira u Portorožu. Tara Würth pokazala je da može igrati ravnopravno s igračicom s ruba Top 50, međutim nije uspjela zadržati visoku razinu igre.

Paolini je trebala malo više vremena da uhvati ritam igre, Würth je igrala jako dobro u prvom setu i stvorila je dosta problema Talijanki.

Vodila je Würth s 3:1, Paolini se vratila u šestom gemu, imala je Würth kod 4:4 15:40, ali nakon što to nije iskoristila, Paolini je počela dizati kvalitetu svoje igre. Kod 6:5 Talijanka je došla do 0:40 i realizirala odmah prvu set loptu.

U drugi set Paolini je ušla s 5:0 i već tu je sve bilo jasno. Uspjela je hrvatska tenisačica uzeti taj jedan gem, međutim ne i više od toga, Paolini je vrlo brzo dovršila meč.