Marčinko u akciji nakon dva i pol mjeseca, Španjolka slavila preokretom

Branimir Korać • utorak, 13.09.2022.

Petra Marčinko pridružila se Donni Vekić i Tari Würth te je poražena već na startu WTA turnira u Portorožu...

Nakon dva i pol mjeseca pauze, Petra Marčinko vratila se na teren na turniru u Portorožu. Prva protivnica bila joj je španjolska kvalifikantica Cristina Bucsa koja je bila uspješnija u tri seta.

Bucsa je tako bila kobna i za drugu hrvatsku igračicu nakon što je u zadnjoj rundi kvalifikacija svladala i Antoniju Ružić.

Petra je odlično odradila prvi set. Pritisnula je već u drugom gemu gdje je imala četiri break lopte, ali nije ih iskoristila. Međutim nakon 2:2 veže četiri gema i uzima set sa 6:2.

U drugom setu Marčinko se dva puta vraćala iz breaka zaostatka, no kod 3:3 uslijedio je i treći break nakon kojeg prave prilike za povratak nije bilo.

U trećem setu Marčinko je uzela prvi gem nakon čega Bucsa uzima narednih šest i odlazi do pobjede.