3. NL Istok: Kutjevo u gostima do prvih bodova, kolo obilježila teška ozljeda igrača Svačića

Branimir Korać • utorak, 20.09.2022.

Za vikend je odigrano peto kolo 3. NL Istok. Iznenađenje je priredilo Kutjevo koje do ovog kola nije imalo bodova, ali je sada slavilo u Našicama...

Nogometaši Kutjeva stigli su do prvih bodova ove sezone slaveći u gostima kod NAŠK-a s 2:1. Do pobjede su stigli u samoj završnici susreta golom iz kaznenog udarca. Poveli su u 36. minuti preko Marja Karačića, ali pet minuta kasnije Marin Kuzminski poravnava. Pobjeda za goste stigla je nakon gola u 88. minuti iz kaznenog udarca preko Filipa Nemeca. Susret su završili i jedni i drugi s igračem manje, Kuzminski je isključen u 94. minuti, a kod gostiju Martin Buzuk u 90.

Borac je u Kneževim Vinogradima s 1:0 bio bolji od Omladinca iz Gornje Vrbe i tako nastavio s dobrim rezultatima. Pobjednički pogodak postignut je u 20. minuti kada je Ivan Dominković svladao Juraja Barukčića.

Efikasan dvoboj odigrali su u Pleternici Slavija i Đakovo Croatia. Domaćin je slavio s 4:3 i tako ostao u vrhu poretka. Na poluvremenu je bilo 2:2 nakon pogodaka Dine Bognara i Marija Šipure za domaćina te Duje Batinića te Mateja Fingernagla za goste. U drugom dijelu Vlado Lasić i Pavo Nikolić odveli su Slaviju do 4:2 i gosti su preko Batinića samo smanjili na 4:3.

S kvalitetnim nastupima nastavio je Graničar koji je u Županji odigrao vrlo dobru utakmicu protiv Vuteks Sloge i svladao je s 3:0. Nakon pola sata igre u vodstvo ga je doveo Josip Lotar da bi u drugom dijelu Josip Lešić i autogolom Zvonimir Bombini postavili konačnih 3:0.

Sloga je propustila veliku priliku u Ivankovu gdje je poražena 2:1. Povela je u 12. minuti preko Marina Marjanovića da bi domaćin došao do preokreta golovima Ivana Validžića i Edija Kopfa. Validžić je u 56. minuti zaradio izravan crveni karton, ali gosti nisu iskoristili činjenicu da su više od pola sata igrali s igračem više.

Susret u Starom Slatiniku obilježila je teška ozljeda Ivana Krizmanića kojem je u završnici prvog dijela slomljena noga. Golovi su stigli u nastavku susreta, Svačić je poveo u 64. minuti golom Josipa Grgića, a u 72. minuti izjednačio je Tomislav Jurić.

Oriolik je kod kuće poražen s 3:1 od Darde. Pomogao je ranim autogolom Mateja Marušić, a na 2:0 povisio je Fran Babić u 76. Marušić je u 90. minuti smanjio na 2:1 da bi Matej Jakšić dvije minute kasnije potvrdio pobjedu Darde.

Zanimljiv dvoboj u Valpovu gdje su se susreli Valpovka i Slavonija. Poveli su Požežani preko Ivana Antunovića u 42. minuti, ali na startu drugog dijela drugi žuti karton zarađuje Josip Dupor. S igračem više Dino Paulić donio je bod domaćinu.