Liga nacija 2022., Liga A, skupina 1, 5. kolo, 22.09.2022, 20:45 h, Zagreb, Stadion Maksimir, gledatelja: 22.715
Suci: Davide Massa, Filippo Meli, Stefano Alassio (Italija)
Danska

Danska je pala na Maksimiru, Hrvatska preuzela vrh tablice!

Branimir Korać • četvrtak, 22.09.2022.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu protiv Danske 2:1 i zasjela na vrh ljestvice te napravila veliki korak prema završnom turniru Lige nacija! Golovima Sose i Majera Hrvatska je stigla do zaslužene pobjede!

21
90'+3'
Mikkel Damsgaard
59'
20
Rasmus Hojlund
59'
13
Rasmus Kristensen
59'
7
Mathias Jensen
71'
12
Kasper Dolberg
89'
Trener
Kasper Hjulmand

Jako dobar nastup Hrvatske protiv Danske. Vrlo pametna utakmica, u drugom poluvremenu ponovno se Hrvatska diže i Danska to teško prati, slično kao u Kopenhagenu te na kraju zaslužena pobjeda Hrvatske 2:1.

Osjetio se veliki pritisak na igračima, u prvom poluvremenu niti Hrvatska, a niti Danska, nisu se upuštale u pretjerani rizik, nekako su i jedni i drugi više strahovali od pogreške nego što su željeli ući u neki poseban rizik prema naprijed.

U prvih 25 minuta Hrvatska je imala dvije solidne prijetnje glavom večeras sjajnih stopera Josipa Šutala i Joška Gvardiola, ali oba pokušaja otišla su vrlo malo pokraj vratnice.

Danci su pokušali dva puta u zadnjih deset minuta prvog dijela, ali oba puta je Dominik Livaković sjajno reagirao. Prvo je odlično zatvorio pokušaj Maehlea iz blizine iskosa, a zatim je sjajno odbio pokušaj Eriksena.

Drugo poluvrijeme donijelo je golove, prilike i puno više uzbuđenja. Rani pogodak Hrvatske otvorio je utakmicu i nakon toga više nije bilo kalkuliranja.

U 49. minuti Hrvatska je povela. Nakon kornera i kombinacije Modrića i Kovačića, Luka je ubacio na peterac, lopta se odbijala u 16 metara i na kraju došla do Sose koji sa 17 metara, lagano, ali precizno pogađa u sami kut.

Deset minuta kasnije nova velika prilika za Hrvatsku. Modrić je izborio slobodni udarac na 17 metara, ostavio je petom loptu za Perišića koji odlično puca po zemlji, ali vrlo malo pokraj vratnice.

Igrala je Hrvatska jako dobro, stvarala dosta problema Dancima i činilo se da može do drugog gola. U 66. minuti probao je Modrić s ruba 16 metara, ali Schmeichel odlično brani.

Nova sjajna prilika stigla je u 70. minuti kada je Kovačić sjajno projurio kroz obranu Danske i pucao s 13-14 metara, ali lopta mu nije dobro sjela, i otišla je pokraj gola.

Danci se vraćaju u 77. minuti. Šutalo nije dodao točno za Brozovića, Maehle uzima loptu i daje je za Eriksena koji krasno pogađa s 22-23 metra.

Međutim samo dvije minute kasnije Hrvatska se vraća. Krasna akcija Oršić - Petković - Majer, Majer je dobio loptu na 20 metara i sjajno pogodio u donji kut minutu nakon ulaska u igru.

Pokušavali su Danci doći do poravnanja, ali nije išlo. Hrvatska se dobro obranila i došla do zaslužene pobjede.