Sjajan nastup PSG-a u Njemačkoj, Štrlek i Karačić dali doprinos u pobjedi Veszprema i Kielcea

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.09.2022.

Osim dvoboja između PPD Zagreba i Porta, odigrana su još tri susreta trećeg kola Lige prvaka. Najzvučniju pobjedu upisao je PSG u Magdeburgu...

Rukometaši PSG-a odigrali su svoju najbolju utakmicu ove sezone u gostima kod Magdeburga kojem su održali pravu lekciju i svladali ga s 29:22. Od početka susreta Francuzi su bili sjajni, stvorili visoku razliku i već na poluvremenu imali su vodstvo 18:10. U drugom dijelu razlika je otišla u dvoznamenkaste vode i gosti su mirno priveli susret kraju.

Kod Parižana Jannick Green upisao je 11 obrana, a po pet golova su dodali Dainis Krištopans, Ferran Sole, Kamil Syprzak i Elohim Prandi. Kod Magdeburga Philipp Weber postigao je sedam golova, a Omar Ingi Magnusson pet.

Veszprem nije imao lagan posao protiv bukureštanskog Dinama. Rumunji su pružili dobar otpor, krenuli su u utakmicu odlično i imali su i prednost na poluvremenu 17:16. Međutim na kraju prvog dijela i početkom drugog Veszprem radi seriju 5:0 i preuzima vodstvo koje je održavao do kraja susreta.

U pobjedničkom sastavu 12 obrana skupio je Rodrigo Corrales, a po pet golova zabili su Yahia Fathy Omar, Petar Nenadić i Rasmus Lauge Schmidt. Manuel Štrlek dodao je dva gola. Kod Dinama po sedam golova postigli su Stanislav Kasparek i Andrij Akimenko dok je Ante Kuduz postigao šest golova.

Veliku gostujuću pobjedu upisalo je Kielce koje je slavilo kod Aalborga s 30:28. Poljaci su održavali prednost tijekom cijelog drugog poluvremena, domaćin je malo smanjio zaostatak, ali nije uspio uhvatiti priključak.

Andreas Wolff skupio je 13 obrana, Arkadiusz Moryto zabio je šest golova, a Igor Karačić tri. Kod poraženih po pet golova zabili su Sebastian Barthold i Lukas Sandell.