Mektić i Pavić preokretom izborili finale turnira u Astani

Mihaela Bradovski • petak, 07.10.2022.

Drugi nositelji turnira u Astani Nikola Mektić i Mate Pavić izborili su nastup u finalu pobjedom protiv Marcela Granollersa i Horacija Zeballosa..

Nikola Mektić i Mate Pavić izborili su nastup u finalu turnira u Asztani. U polufinalu su igrali protiv starih poznanika Marcela Granollersa i Horacija Zeballosa te su slavili u produženom tie-breaku.

Bio je to očekivano težak meč za hrvatski par. Prvi set riješio je jedan break i to sredinom seta kada su Mektić i Pavić izgubili servis. I prije i nakon toga imali su Mektić i Pavić prilike za break, ali nisu ih iskoristili.

Nakon gubitka prvog seta sa 6:3, u drugom setu su se odmah našli na mukama, Granollers i Zeballos došli su do 0:40, ali nisu uspjeli doći do breaka. Do kraja seta novih prilika nije bilo i odluka je pala u 13. igri. Tamo su Mektić i Pavić nanizali pet poena i slavili sa 7:4.

I u produženom tie-breaku slična situacija. Imali su Granollers i Zeballos 7:5, ali onda slijedi pet poena u nizu za Hrvate i prolazak u finale.

ATP Astana, polufinale parova:
Nikola Mektić/Mate Pavić (Hrvatska, 2) - Marcel Granollers/Horacio Zeballos (Španjolska/Argentina, 3) 3:6, 7:6(4), 10:7