Dominacija se nastavlja: Kineskinje osvojile 22. titulu svjetskih prvakinja u stolnom tenisu

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 08.10.2022.

Kina i Japan odlučivači su o zlatu u ženskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu u stolnoim tenisu, a uvjerljivo bolje bile su Kineskinje...

Kineske stolnotenisačice su u subotu pred domaćim navijačima u Chengduu po 22. put u povijesti osvojile naslov ekipnih svjetskih prvakinja pobijedivši u finalu reprezentaciju Japana s 3:0.

U prvom meču je Chen Meng pobijedila Kiharu Miyu s 3:0 (6, 8, 8), potom je Wang Manyu bila bolja od Ito Mime s 3:1 (9, -9, 10, 5), da bi Sun Yingsha svladala Nagasaki Miyu s 3:0 (7, 7, 8) i tako Kini donijela peti uzastopni ekipni naslov svjetskih prvakinja.

U tom nizu su Japanke na posljednja četiri prvenstva osvajale naslov svjetskih doprvakinja pa sada imaju osam ekipnih zlata, sedam puta su osvajale srebrne medalje, a 10 puta brončane.