Liga prvaka, skupina A, 4. kolo, 12.10.2022, 21:00 h

Salahov show u Glasgowu, Liverpool nanio jako težak poraz Rangersu

Branimir Korać • srijeda, 12.10.2022.

Rangersi su teško stradali na svom stadionu u susretu protiv Liverpoola. Poveli su i krenuli hrabro, ali kada se Liverpoolu otvorilo, potpuno su potonuli...

Rangers - Liverpool 1:7

Kriza trese Liverpool i Rangersi su se nadali kako to mogu iskoristiti. Kako je krenulo i činilo se da tu može biti borbe, ali završilo je vrlo ružno po domaćina.

U 17. minuti šok za Liverpool, Rangers dolazi do svog prvog pogotka u Ligi prvaka ove sezone. Odlična akcija domaćina, Čolak je ostavio loptu za Jacka, on pronalazi Arfielda koji trese mrežu Alissona udarcem s ruba kaznenog prostora.

Liverpool je uzvratio u 23. minuti golom nakon ubačaja iz kornera, lopta je išla na prvu vratnicu gdje je bio Firmino i iako je bio pokriven, prelako je zabio za poravnanje na 1:1 i povratak Liverpoola u utakmicu.

Raspoloženi Firmino pogodio je i za preokret na početku drugog dijela, Joe Gomez je ubacio s desne strane, Firmino pobjegao čuvaru i lakoćom iz blizine zabio.

Firmino je iz uloge strijelca prešao u ulogu asistenta u 66. minuti kada ostavlja loptu za Darwina Nuneza koji lijepo pogađa suprotni kut za 3:1.

Embed from Getty Images

U igru je ubrzo ušao i Mohamed Salah koji je u 73. minuti primio loptu ispred Barišića, došao pred golmana i lijepo zabio.

Salah je i u 80. minuti pogodio mrežu domaćina, još jednom je lijepo reagirao i s ruba kaznenog prostora pogodio u kut.

Egipćanin je dovršio hat-trick u sljedećoj minuti, dobio je još jednu dobru loptu naprijed i ponovno vrhunski pogodio.

Sedmi gol Liverpoola ipak nije bio djelo Salaha nego Elliotta, isprva gol nije priznat zbog zaleđa, ali nakon pregleda snimke je ostao.

Završilo je s ogromnih 7:1, Čolak je igrao do 76. minute, a Barišić je odradio cijelu utakmicu.