Liga prvakinja, skupina B, 5. kolo, 15.10.2022, 16:00 h
Kastamonu 26:23 Lokomotiva

Lokosice poražene i u Turskoj, pobjeda Kastamonua za povijest

Branimir Korać • subota, 15.10.2022.

Rukometašice Lokomotive upisale su novi poraz u Ligi prvakinja. U gostima kod Kastamonua poražene su 26:23...

Kao što je Lokomotiva vidjela Kastamonu kao svoju priliku za bodove u Ligi prvakinja, isto tako Turkinje su gledale i prema Lokomotivi. U konačnici je Kastamonu i odnio pobjedu, slavio je 26:23.

Ovo je pobjeda za povijest, Kastamonu je prvi put u Ligi prvakinja uspio doći do pobjede. Dosta se uložilo, posložena je dobra ekipa, iskusna i s puno jakih utakmica u nogama, a da Kastamonu nije bezazlen pokazao je i u prošlom kolu kada je u gostima tijesno poražen kod Storhamara.

Danas su Turkinje najvećim dijelom susreta bile u prednosti, Lokomotiva je zadnji put vodila 6:5 golom Stele Posavec, a zadnji egal na 8:8 kada je izjednačila Ana Malec.

U zadnjih deset minuta prvog poluvremena Kastamonu se odvojio i na odmor odnio već visokih 16:11 što je Lokomotivu stavilo u tešku poziciju.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je pokušala uhvatiti priključak, došla je u 57. minuti na 24:22 pogotkom Marije Kaluđerović, ali bivša igračica Podravke Azenaide Carlos vraća Kastamonu na plus tri i zaključuje priču.

Kod Kastamonua najbolje su bile Yaren Göker s 13 obrana i Azenaide Carlos s devet golova. Kod gošći Lena Ivančok skupila je 13 obrana, a po pet golova postigle su Mia Tupek, Ana Malec i Stela Posavec.