SuperSport Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 16.10.2022, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Varaždin

Bruno Petković u zadnjih 20 minuta spasio Dinamo od poraza i donio mu 11. pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 16.10.2022.

Dinamo je u trebao samo 11 kola da pobijedi sve protivnike u SuperSport HNL-u ove sezone. 11. pobjeda stigla je u 13. kolu protiv Varaždina na Maksimiru s 3:1...

Varaždin je jedini u prvoj četvrtini SuperSport HNL-a kojeg Dinamo nije uspio svladati. Međutim u 13. kolu pali su i Varaždinci, Dinamo je odnio pobjedu 3:1.

Daleko je to bilo od jednostavnog. Varaždin je morao ostati s igračem manje, morao je ući Bruno Petković da bi se Dinamo pokazao u pravom izdanju i osigurao sva tri boda.

Varaždin je još jednom pokazao kako je dobra momčad koja igra vrlo dobar nogomet, a ujedno su Varaždinci bili ti koji su i poveli.

U devetoj minuti Fran Brodić je pokrenuo akciju, dodao na lijevu stranu za Kolarića koji ubacuje u sredinu prema Banovcu. On ne prima najbolje loptu, ali se ona odbija do Brodića koji je siguran iz sredine s 13 metara.

Dinamo se pokušao ekspresno vratiti, ali pokušaji Bočkaja nisu bili precizni.

Onda u 33. minuti jedan od ključnih trenutaka susreta. Herrera je već imao žuti karton kada je uklizao Ristovskom, Kolarić je procijenio kako je do bilo vrijedno drugog žutog kartona i isključio ga je.

Očekivano, Dinamo je s igračem više sve jače pritiskao i tražio pogodak. Pritom je bio i dosta brzoplet, puno toga nije iskoristio i na odmor se otišlo s 1:0.

U nastavku susreta Ante Čačić uveo je Petkovića koji odmah šalje loptu u mrežu, ali prije toga napravio je prekršaj i pogodan nije priznat.

U 70. minuti ipak gol. Moharrami gura loptu prema Drmiću, on se sjurio po desnoj strani, ubacio u peterac gdje je Petković u padu zakucava u mrežu.

Niti deset minuta kasnije Dinamo dolazi do preokreta. Mišić daje loptu za Petkovića u kazneni prostor, on odlično u sredini vidi Baturinu koji bez problema zabija sa sedam, osam metara.

Točku na i raspoloženi Petković stavio je u sudačkoj nadoknadi kada je zabio iz kaznenog udarca kojem je prethodio prekršaj nad Ljubičićem.