Ozljede obilježile subotu, Barcelona se spasila u 93., užasan nastup Seville, nove frustracije Atletica

Branimir Korać • subota, 29.10.2022.

Subota u La Ligi donijela je dosta drame, zanimljivih dvoboja, na žalost ozljeda, ali i iznenađenja. Sevilla se nikako ne može pokrenuti i bilježi novi poraz, Atletico će još jednom teško spavati nakon poraza u 99. minuti, a Barca se izvukla u 93....

Barcelona je stigla do pobjede u gostima kod Valencije, susret su obilježile na žalost ozljede i na Barcinu sreću pogodak za tri boda u 93. minuti.

Edinson Cavani i Jules Kounde zaradili su ozljede koje se ne čine bezazlenima i to u najgore moguće vrijeme, prije početka Svjetskog prvenstva.

Igru je zbog ozljede ranio napustio i Barcin branič Eric Garcia koji je osjetio probleme s preponom dok su Cavani i Kounde imali problem s mišićem.

Susret je odlučen tek u 93. minuti kada je nakon ubačene lopte u 16 metara Lewandowski bio na pravom mjestu, bacio se za njom i poslao je u mrežu. Inače, potpuno zaslužena pobjeda Barce koja je bila bolji i dominantniji protivnik.

Sevilla je promijenila trenera, ali ne i gubitničke navike. Treće kolo zaredom bez pobjede i drugo kolo u nnizu s porazom. Polovicu prvenstvenih dvoboja Sevilla je ove sezone zaključila porazom, a ima samo dvije pobjede i tek je 16. na ljestvici.

Sada je poražena na svom travnjaku protiv Rayo Vallecana koji je slavio s 1:0 pogotkom Alvara Garcije u 61. minuti susreta.

Sevilla je odradila katastrofalnih prvih 45 minuta u kojem je apsolutno nevjerojatno imala 0, točno nula, udaraca prema golu gostiju, a Rayo ih je imao čak deset. Ivan Rakitić bio je dio te postave koja nije napravila apsolutno ništa i izvađen je na poluvremenu.

Madridski Atletico također je razočarao, a nizu onima koji su se ozlijedili prije Svjetskog prvenstva pridružio se i Alvaro Morata na užas Luisa Enriquea.

Embed from Getty Images

Cadiz je do ovog kola, znači u 11 odigranih utakmica, postigao samo pet golova i bio uvjerljivo najneefikasnija momčad lige. Janu Oblaku zabio je tri gola. Atletico je još uvijek bio u šoku nakon svega što se događalo u Ligi prvaka protiv Bayer Leverkusena i ovdje nije bio sav svoj.

Cadiz je vodio 2:0 golovima Bongonde i Fernandeza da bi Joao Felix golovima u 85. i 89. minuti vratio Atletico.

Međutim još malo soli na ranu duboko u sudačkoj nadoknadi natrljao je Ruben Sobrino koji u 99. minuti donosi pobjedu Cadizu.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...