SuperSport Hrvatski kup, 2. kolo, 02.11.2022, 14:00 h, SRC Trate, Nedelišće
Suci: Ivan Matić, Ivan Janić, Tomislav Keglević
Luka Branšteter 37', 81'
Josip Mihalić 54'
Marko Žuljević 60'
Slaven Belupo

Slaven Belupo lakoćom do četvrtfinala SuperSport Hrvatskog kupa, Nedelišće bez šanse

Mihaela Bradovski • srijeda, 02.11.2022.

Nogometaši Slaven Belupa upisali su visoku pobjedu protiv Nedelišća u osmini finala SuperSport Hrvatskog kupa i prva su momčad koja je ušla u osam najboljih...

Luka Topolnjak
46'
8
Luka Mavriček
57'
23
Marcos Gabriel Anaisce da Costa Souza
68'
30
Goran Vuk
84'
Zoran Zekić

Niti odgoda dvoboja s Goricom koja je Slavenu poremetila planove uoči kup dvoboja protiv Nedelišća, nije predstavljala poseban problem Zekićevoj momčadi.

Koprivničanci su slavili s visokih 6:0, Zekić je promiješao postavu i oni koji su dobili priliku uglavnom su je iskoristili. Ono što nije dobro u cijeloj priči su ozljede Tomislava Božića i Jakova Bašića koji su morali ranije napustiti travnjak.

Domaćin je pokušao parirati, ali teško je to išlo protiv Slaven Belupa koji je ozbiljno shbatio ovu utakmoicu i tako se i postavio na travnjaku. Oni što inače imaju manju minutažu iskoroistili su priliku i pokušali se nametnuti Zekiću koji može biti zadovoljan odrađenim većim dijelom dvoboja.

Gosti su u svakom poluvremenu došli do tri pogotka. Mreža je načeta u 20. minuti kada je Martinaga ostavio loptu za Žuljevića on prebacuje obranu i šalje loptu za Mioča koji dolazi sam pred vratara i zabija.

Drugi pogodak stigao je u 28. minuti. Još jedan ubačaj s lijeve strane, ovoga puca nabacuje Martinaga, Žuljević dobro puca glavom, od travnjaka lopta pogađa gredu, no odbija se Manaja koji je glavom šalje u mrežu.

U 37. minuti već je 3:0, najljepši potez na susretu izveo je Branšteter koji je iz mrtvog kuta snažno zakucao loptu u bliži kut.

U drugom poluvremenu Slaven je dovršio posao. Raspoloženi Branšteter asistirao je Mihaliću i Žuljeviću dok je sam zabio jedan pogodak na dodavanje Manaja.

Konačnih 6:0 za lagan i ugodan prolaz Koprivničanaca.