Haaland duboko u sudačkoj nadoknadi donio pobjedu Manchester Cityju

Branimir Korać • subota, 05.11.2022.

Manchester City čekao je i dočekao novi pogodak Erlinga Haalanda koji je stigao u najbolje vrijeme. Duboko u sudačkoj nadoknadi zabio je za pobjedu protiv Fulhama...

Wolverhampton je kod kuće poražen od Brightona s 3:2 u susretu u kojem je bilo dosta preokreta iz kojih su gosti izašli kao pobjednici.

Poveli su gosti iz Brightona u desetoj minuti preko Adama Lallane, ali niti pola sata kasnije bilo je već 2:1, domaćin je sve okrenuo golovima Guedesa i Rubena Nevesa.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u 44. minuti Mitoma poravnava da bi u posljednjim trenucima sudačke nadoknade prvog dijela domaćin ostao bez isključenog Semeda.

U drugo poluvrijeme ušlo se s 2:2, ali i brojčanom nadmoći Brightona koju koristi u 83. minuti pogotkom Grossa.

Zaslužena pobjeda puno boljih gostiju koji su i do isključenja Semeda bili kvalitetniji.

Uspješan je bio i Manchester City protiv Fulhama iako je imao dosta zahtjevnu zadaću. Slavio je 2:1 golom Erlinga Haalanda duboko u sudačkoj nadoknadi nakon što je igrao od 26. minute bez isključenog Joaa Cancela.

Krenulo je prema očekivanjima, City je dominirao i poveo preko Juliana Alvareza u 17. minuti, ali isključenje Cancela u 26. minuti kada je skrivio kazneni udarac guranjem s leđa. Cancelo je isključen, dobio je još i jezikovu juhu od Pepa Guardiole, a gosti su izjednačili s 11 metara preko Andreasa Pereire.

Dugo je na semaforu stajalo tih 1:1 sve do 95. minute kada Haaland završava priču.

Nottingham Forest stigao je do boda protiv Brentforda zahvaljujući autogolu Zanke u 96. minuti, a golijada je viđena u Leedsu gdje je domaći United s 4:3 bio bolji od Bournemoutha iako je gubio 3:1 u 60. minuti.