SuperSport Hrvatski kup, 2. kolo, 08.11.2022, 14:00 h, ŠC Rudeš, Zagreb
Suci: Dario Kulušić, Goran Perica, Stipe Brajković
Frano Mlinar 77'
Istra 1961

Istra 1961 prvi prvoligaš bez četvrtfinala, Rudeš iznenadio Garcijinu momčad

Branimir Korać • utorak, 08.11.2022.

Gostovanje kod Rudeša bilo je potencijalno opasno za igrače Gonzala Garcije, a u konačnici takvim se i pokazalo. Rudeš je slavio s 2:1 i izborio četvrtfinale SuperSport Hrvatskog kupa...

Dominik Rešetar
33'
27
Luka Pasariček
46'
9
Ivan Laća
61'
22
Krešimir Kovačević
63'

Gonzalo Garcia

Nije nastavljen niz pobjeda prvoligaša u SuperSport Hrvatskom kupu, ali ispadanje Istre 1961 od Rudeša ne može se nazvati senzacijom. Iznenađenje je svakako, ali Rudeš je vodeća momčad SuperSport Prve NL, sasvim solidna ekipa koja je osim toga i puno motiviranija i pobjede željnija ušla u ovaj dvoboj.

Gonzalo Garcia malo je promiješao momčad i Istra 1961 nije bila u som najjačem sastavu. Međutim i dalje je to bila dovoljno snažna postava da se mogu proći Rudešani.

Garcia će posebne zamjerke svojim igračima imati za prvo poluvrijeme gdje su izgledali loše i primili oba pogotka.

Prvo je u 11. minuti Liklin odradio dobar posao i pronašao Tomislava Gudelja koji šalje loptu u Lučićevu mrežu.

U 20. minuti već je 2:0. Obrana Istre je zaspala i Latković se našao u odličnoj poziciji i uz manje probleme uspio je svladati Lučića.

20 minuta igre i već je bilo 2:0 za Rudeš, ali Istra sve do odlaska na odmor nije uspjela napraviti nešto više i vratiti se u utakmicu.

U drugom poluvremenu gosti su uspjeli doći do smanjenja udarcem Frane Mlinara izvana. Istra je do kraja prijetila, imala nekoliko odličnih situacija, ali ostalo je 2:1 na oduševljenje domaćina.