Europsko prvenstvo 2022. (Ž), skupina A, 3. kolo, 08.11.2022, 18:00 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Javier Alvarez Mata, Yon Bustamante Lopez (Španjolska)
Hrvatska
Hrvatska
26:26(14:12) Švicarska

Uz dosta muke i kompliciranja u završnici Hrvatska izbjegla poraz protiv Švicarki

Branimir Korać • utorak, 08.11.2022.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija prošla je u drugu fazu natjecanja na Europskom prvenstvu i tamo prenosi dva boda osvojena protiv Mađarske...

UKUPNO2601/12

Upozoravalo se dugo na Švicarsku kako se mora tom susretu pristupiti iznimno ozbiljno jer je riječ o vrlo neugodnom protivniku. Pokazalo se da je tako, ne može se reći da Hrvatska nije imala dobar pristup i da nije bilo želje, no jednostavno nije bila ona ista razina igre kao protiv Mađarske.

Čak se u zadnjih deset minuta i javio strah nakon što je Švicarska povela s dva razlike, poraz od četiri razlike za Hrvatsku bi značio definitivni oproštaj od Europskog prvenstva.

Ipak, poraz je u zadnjim sekundama izbjegnut i s ovim remijem Hrvatska i matematički prolazi u drugu rundu te već zna kako sa sobom nosi dva boda.

Krenulo je izjednačeno i dugo se igralo gol za gol, sve do sredine prvog poluvremena kada je Stela Posavec zabila za 7:5. Do kraja prvog dijela rezultat je šetao od plus dva za Hrvatsku što je bila najveća razlika do neodlučenog, a na odmor se otišli s 14:12.

U drugom dijelu Hrvatska je uspjela povisiti prednost i na četiri gola prednosti te se činilo kako polako lomi susret na svoju stranu i da će Švicarke napokon kapitulirati.

Međutim nije bilo tako, Švicarska se vratila, Hrvatska je počela sve više komplicirati i sve manje se kretati pa je cijela priča postajala sve kompliciranija.

Serijom 4:0 Švicarska je pet minuta prije kraja stigla do vodstva, dvije minute prije kraja bila je na dva razlike da bi Šimara smanjila, Pijević obranila pokušaj Švicarki, a Pavlović izjednačila.

Najučinkovitija bila je Tena Japundža sa šest golova, a pet je dodala Katarina Pavlović. Svakako treba istaknuti da je Hrvatska bila bez Valentine Blažević koju muči lakša ozljeda.