Budućnost u nevjerojatnoj završnici odnijela pobjedu iz Zadra

Branimir Korać • subota, 19.11.2022.

U sedmom kolu ABA lige Zadar je upisao poraz na svom parketu protiv Budućnosti 104:103. Imali su Zadrani pobjedu u rukama, ali u završnici su ipak upisali poraz...

Zadar je imao na dlanu pobjedu protiv Budućnosti, igrao je jako dobro, imao vodstvo i onda u završnici pao. Budućnost je tricama došla do preokreta i upisala je pobjedu.

Još dvije minute prije kraja Zadar je imao deset koševa prednosti, ali s dvije trice u zadnjih 20 sekundi Budućnost radi potpuni preokret.

Od početka susreta Zadrani su igrali jako dobro, stvorili su prednost i održavali razliku. Kod 9:9 Budućnost je zadnji put bila u egalu, nije bila u rezultatskom plusu sve do trice Reynoldsa sedam sekundi prije kraja susreta za konačnih 104:103.

Zadar je u završnici izgubio glavu, počeo je sve više griješiti, niti slobodna bacanja nije bilo više jednostavno pogoditi te je Budućnost samo iskoristila priliku.

Nakon dva promašaja Luke Božića i Darija Drežnjaka u zadnjoj minuti, Trae Bell-Haynes ubacuje tricu 22 sekunde prije kraja za 103:101.

Nakon toga Jordanu Bell-Haynes uzima loptu, pronalazi Reynoldsa za 104:103 i pobjedu Podgoričana.

Zadar je ovu utakmicu odigrao samo sa sedam igrača, Luka Božić upisao je 34 poena i sedam skokova, a Antonio Jordano 23 poena. Kod gostiju Bell-Haynes završio je s 28 poena i pet skokova, a Cameron Reynolds dodao je 19 poena i devet skokova.

• Skelet Ivičić19.11.2022. u 22:34
    Budućnost je zadnji put bila u egalu, nije bila u rezultatskom minusu... - valjda nije bila u rezultatskom plusu?