SP 2022., skupina D, 1. kolo, 22.11.2022, 20:00 h, Al Janoub Stadium, Al Wakrah
Suci: Victor Gomes, Zakhele Siwela, Souru Phatsoane (Južna Afrika)
Craig Goodwin 9'
Australija

Francuzi uvjerljivom pobjedom krenuli u obranu titule prvaka

Branimir Korać • utorak, 22.11.2022.

Francuska je na odličan način otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Nadigrala je Australiju s visokih 4:1 sprijećoivši iznenađenje iako su Australci odlično krenuli i poveli...

Theo Hernandez
13'
13
Youssouf Fofana
76'
20
Kingsley Coman
76'
5
Jules Kounde
88'
26
Marcus Thuram
88'
Jason Cummings
56'
11
Awer Mabil
73'
21
Garang Kuol
74'
26
Keanu Baccus
84'

Trener
Graham Arnold

Francuska je stigla do pobjede protiv Australije 4:1 u susretu u kojem je Australija bolje krenula, povela, ali kada su Francuzi pojačali pritisak, Australci više nisu imali šanse.

Potvrdili su Francuzi kvalitetu i širinu iako su zaradili još jedan udarac teb su ostali bez još jednog igrača. Vrlo rano Lucas Hernandez je stradao i morao je napustio igru, a zamijenio ga je brat Theo i to vrlo dobro.

Prvi napad Australaca bio je odmah pogodak. S desne strane ubacio je u sredinu Leckie, sam je na drugoj vratnici bio Goodwin koji snažno pod gredu pogađa za vodstvo.

Francuzi su krenuli u 27. minuti. Izbijena lopta nakon kornera došla je van 16 metara do Thea Hernandeza koji odlično ubacuje pred gol, iz drugog plana uskače Rabiot i glavom zabija za 1:1.

Loše je to djelovalo na Australce koji vrlo brzo poklanjaju Francuzima vodeći pogodak. Nathaniel Atkinson je izgubio loptu pred svojim kaznenim prostorom, brzo je to iskoristio Rabiot koji je proigrao u sredini samog Girouda, a on rutinski zabija.

Do kraja prvog dijela prvo je Mbappe promašio fantastičnu priliku, a zatim je Irvine u sudačkoj nadoknadi pogodio vratnicu.

U drugom dijelu vidjelo se da je Francuska bolja, kako je vrijeme odmicalo bila je sve opasnija i sredinom poluvremena s dva brza gola otišla je na konačnih 4:1.

U 68. minuti nakon krasnog ubačaja Dembelea, Mbappe je glavom pospremio loptu u mrežu. Tri minute kasnije Mbappe je postao asistent, a Giroud zabija jedan od svojih brojnih golova glavom za 4:1.

Mogla je Francuska do još kojeg pogotka, ali zadovoljila se i s 4:1.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...