7:0(3:0) Kostarika
Kostarika

Olmo započeo golijadu, Kostarika teško stradala protiv Španjolske

Mihaela Bradovski • srijeda, 23.11.2022.

Španjolska je na najbolji mogući način otvorila nastup na Svjetskom prvenstvu. Upisala je vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Kostarike s čak 7:0...

Carlos Soler
57'
7
Alvaro Morata
57'
14
Alejandro Balde
64'
8
Koke
64'
12
Nico Williams
69'
Kendall Waston
46'
10
Bryan Ruiz
61'
26
Alvaro Zamora
61'
20
Brandon Aguilera
72'
22
Ronald Matarrita
82'
Trener
Luis Fernando Suárez

Kostarikanci su u susret protiv Španjolske ušli kao veliki autsajderi, ali nije se baš očekivalo da će ovako teško stradati. Međutim pokazali su jako malo, najmanje od svih dosadašnjih reprezentacija koje su nastupile na ovom Svjetskom prvenstvu.

Španjolska je odigrala sjajnu utakmicu, no pomogla je u tome i Kostarika koja je bila jako loša i nije baš napravila puno toga da namuči Španjolce.

Enriqueova momčad očekivano je dominirala u posjedu, strpljivim i bezbrojnim dodavanjima je čekala na priliku i dočekala ju je previše puta protiv statičnih i pasivnih Kostarikanaca.

Poveli su Španjolci u 11. minuti kada je Gavi odlično pronašao u 16 metara Danija Olma koji se odlično okreće i lakoćom odvaja od vrlo loše postavljenog Duartea te rutinski zabija.

Deset minuta kasnije Španjolska dolazi do drugog pogotka. Jordi Alba ubacio je s lijeve strane, iz drugog plana dolazi Marco Asensio koji zakucava loptu u mrežu.

U ritmu svakih deset minuta jedan gol se nastavilo i u 31. minuti Španjolska dolazi do 3:0. Ovaj put iz kaznenog udarca, u 16 metara srušen je Jordi Alba, a Ferran Torres s 11 metara pogađa za 3:0.

Niti u drugom poluvremenu nije bilo nikakvih promjena. Nastavila je Španjolska s puno boljom igrom i zabijanjem golova. Četvrti je stigao u 54. minuti kada je Torres sve napravio sam i postigao svoj drugi pogodak.

15 minuta prije kraja sjajan potez Španjolaca, Morata je lijepo pronašao Gavija koji iz prve teškim udarcem pogađa za 5:0.

Tu nije bio kraj. U sudačkoj nadoknadi Navas još dva puta mora po loptu u mrežu. Prvo nakon što je kratko odbio loptu poslije ubačaja s desne strane, odbio ju je samo na nogu Carlosa Solera, a nakon njegovog pogotka među strijelce se upisao i Alvaro Morata kojem je krasno asistirao Olmo za konačnih 7:0.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...