SP 2022., skupina H, 1. kolo, 24.11.2022, 14:00 h, Education City Stadium, Doha, gledatelja: 41.663
Suci: Clément Turpin, Nicolas Danos, Cyril Gringore (Francuska)
Urugvaj
Urugvaj
0:0(0:0) Južna Koreja
Južna Koreja

Urugvaj i Južna Koreja bez pogodaka u susretu od kojeg se očekivalo više

Branimir Korać • četvrtak, 24.11.2022.

Urugvaj i Južna Koreja odigrali su zanimljivu utakmicu u kojoj se tresao okvir gola, ali ne i mreže na obje strane...

Edinson Cavani
64'
17
Matias Vina
79'
7
Nicolas De La Cruz
79'
13
Guillermo Varela
88'
Son Junho
74'
9
Cho Guesung
74'
18
Lee Kangin
75'

Trener
Paulo Bento

Susret od kojeg se puno očekivalo na kraju nije ponudio pogotke. Južna Koreja i Urugvaj odigrali su bez pogodaka, prilika je bilo, kao i borbenosti na obje strane, ali mreže se nisu tresle.

Od početka se igralo s puno trke i borbe, Korejci su očekivano prednjačili u tome, ali Urugvajci nisu ništa zaostajali.

Prva konkretnija prilika stigla je nakon 20 minuta igre kada je Valverde primio loptu u kaznenom prostoru, puca s desetak metara, ali ne zabija.

Nakon nekoliko pokušaja Nuneza da dođe do prave prilike. zaprijetili su Korejci preko Ui-Jo Hwanga koji iz vrlo dobre pozicije iz sredine kaznenog prostora puca preko gola.

Najveću priliku u prvom poluvremenu imao je Diego Godin koji je nakon ubačaja iz kornera praktički savršeno pucao glavom, ali lopta pogađa vratnicu.

U drugom dijelu odlično zaustavljeni Son napokon je došao do prilike, ali Gimenez ga je odlično blokirao.

Nastavilo se s igrom u visokom ritmu, ali nije bilo prilika koliko se očekivalo. U biti najbliže pogotku bio je Urugvaj kada je Valverde sjajno opalio prema gornjem kutu, ali i njegov pokušaj pogodio je okvir gola.

Nova velika prilika odmah i na drugoj strani. Nakon lošeg ispucavanja Rocheta, Son je u prilici pucati s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac za malo odlazi pored stative.

Ostalo je 0:0, nije bilo pogodaka, bilo je puno borbe, ali nedostajalo je golova da bi utakmica završila na razini više.