SP 2022., skupina G, 1. kolo, 24.11.2022, 20:00 h, Lusail Stadium, Al Daayen
Suci: Alireza Faghani, Mohammadreza Mansouri, Mohammadreza Abolfazli (Iran)
2:0(0:0) Srbija
Srbija

Brazil ipak prejak, Richarlison ubio nadu Srbije

Branimir Korać • četvrtak, 24.11.2022.

Završio je prvo kolo natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a posljednji su na travnjaku bili Brazil i Srbija. Susret je završen pobjedom Brazila 2:0 golovima Richarlisona...

Fred
75'
21
Rodrygo
75'
18
Gabriel Jesus
79'
19
Antony
80'
26
Gabriel Martinelli
87'
Ivan Ilić
57'
7
Nemanja Radonjić
57'
22
Darko Lazović
65'
18
Dušan Vlahović
65'
6
Nemanja Maksimović
83'
Trener
Dragan Stojković

Brazil je u susretu protiv Srbije demonstrirao čudesnu širinu, kvalitetu i imaginaciju. Niti u jednom trenutku nije bilo upitno kako će se u ovom susretu bodovi rasporediti. Brazil je potpuno dominirao i bilo je samo pitanje konačnih rezultata.

Srbija je bila prisiljena na obranu, ali jasno je da je tako gotovo nemoguće izdržati protiv ovakvog protivnika. Sat vremena Srbija je izdala, ali dalje nije išlo.

U prvom poluvremenu Brazil je imao kontrolu nad susretom, ali Srbija je još uvijek dobro stajala u defenzivi i Brazilci nisu mogli do pogotka.

Neymarov izravan pokušaj iz kornera, udarac izvana Casemira, loše reakcije Viniciusa i Raphinhe bilo je u biti sve što je zabrinulo srpske navijače.

U drugom poluvremenu Brazil je ubacio u brzinu više i Srbija je bila u sve većim problemima. Pritisak je rastao, Raphinha je zapucao dobru priliku nakon poklona Srbije, Neymar nije pogodio iz slobodnjaka s 18 metara, Alex Sandro je zatresao vratnicu i mirisalo je na pogodak.

On je stigao u 62. minuti, Neymar je napravio nered u obrani, pucao je iskosa Vinicius, loptu odbija vratar Srbije, ali samo do Richarlisona koji iz blizine zabija.

Viniciusu završnica nije bila jača strana pa je zapucao još jednu priliku, ali je onda u 73. minuti ipak napravio veliki potez, proigrao Richarlisona, on si podignuo loptu i onda iz okreta visokim volejom pogodio za 2:0.

Do kraja susreta Brazil je rutinski odrađivao posao i mogao do još kojeg pogotka. Loša vijest ipak je stigla u ovom dvoboju u vidu ozljede Neymara za kojeg će se sutra znati koliko je teška.