SP 2022., skupina D, 2. kolo, 26.11.2022, 17:00 h, Stadium 974, Doha
Suci: Szymon Marciniak, Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (Poljska)
Andreas Christensen 68'
Danska

Francuska na krilima Mbappea potvrdila mjesto u osmini finala

Branimir Korać • subota, 26.11.2022.

Francuska je prvi sudionik nokaut faze Svjetskog prvenstva. U susretu protiv Danske slavila je s 2:1 i prva je reprezentacija s dvije pobjede i mjestom u nokaut fazi...

Marcus Thuram
63'
20
Kingsley Coman
75'
24
Ibrahima Konate
75'
13
Youssouf Fofana
90'+2'
Martin Braithwaite
46'
12
Kasper Dolberg
73'
15
Christian Norgaard
85'
26
Alexander Bah
90'+2'
Trener
Kasper Hjulmand

Sjajnu utakmicu odigrali su Francuska i Danska, a ništa manje se nije niti očekivalo. Francuzi su briljirali u prvom poluvremenu kada su trebali s uvjerljivim vodstvom na odmor, u drugom dijelu Danska je uspjela uspostaviti ravnotežu, međutim Francuska je na kraju ipak slavila.

Kylian Mbappe je bio doslovno nezaustavljiv, zabio je dva pogotka i na kraju je najzaslužniji za pobjedu Francuske, pobjedu koja potvrđuje mjesto u osmini finala.

U prvih desetak minuta pogodaka nije bilo, a onda se otvorilo. Jednostavno je krenulo, nizale su se prilike, ali su redom promašivali ili ih je Schmeichel zaustavljao, Giroud, Varane, Mbappe, Rabiot, Kounde...

Danska se jako teško oslobađala pritiska i tek u 36. minuti prvi put je opasno zaprijetila kada su odjurili u kontru, a Cornelius pucao pokraj gola.

U drugom dijelu stigli su i pogoci. U 61. minuti sjajnu akciju odradili su Theo Hernandez i Kylian Mbappe, u nekoliko dodavanja zbunili su obranu Danske i onda je Mbappe lako došao do prvog pogotka na susretu.

Danska je vrlo brzo uzvratila, praktički iz prve velike prilike došla je do poravnanja. Nakon ubačaja iz kornera jako loše je reagirala francuska obrana, iz drugog plana došao je Christensen i glavom zakucao loptu u mrežu.

Mogli su Danci i do preokreta, ali Lindstrom i Braithwaite nisu iskoristili odlične prilike.

S druge strane u 86. minuti Francuska vraća prednost i odnosi pobjedu. Comanu je lopta pobjegla na desnoj strani, ali došla je do Griezmanna koji ubacuje na drugu vratnicu gdje je Mbappe lakoćom pogodio mrežu iz blizine.

Promjena do kraja susreta nije bilo, Francuska prolazi dalje, a Danska za prolaz mora pobijediti Australiju.