SP 2022., skupina G, 2. kolo, 28.11.2022, 17:00 h, Stadium 974, Doha
Suci: Ivan Arcides Barton Cisneros, David Jonathan Morán Santos (Salvador), Zachari Zeegelaar (Surinam)
1:0(0:0) Švicarska
Švicarska

Brazil teško slomio otpor Švicaraca i izborio mjesto u osmini finala

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 28.11.2022.

U susretu od kojeg se očekivalo više, Brazil je igrao protiv Švicarske i upisao pobjedu 1:0. S ova tri boda Brazil je potvrdio prolaz u osminu finala...

Rodrygo
46'
17
Bruno Guimaraes
58'
18
Gabriel Jesus
73'
19
Antony
73'
16
Alex Telles
86'
Edimilson Fernandes
58'
11
Renato Steffen
58'
14
Michel Aebischer
74'
9
Haris Seferović
74'
20
Fabian Frei
86'
Trener
Murat Yakin

Puno skromniji dvoboj od očekivanja odigrali su Brazil i Švicarska. Vrlo malo toga su ponudili, dosta oprezan dvoboj s obje strane i tek u drugom poluvremenu moglo se vidjeti nešto više.

Prvih 45 minuta baš ništa, dvoboj bez ikakvog rizika, udaraca na gol i prilika. Nastavak jednostavno nije mogao biti lošiji i počelo se nešto događati, prvenstveno pred golom Švicaraca koji na kraju ipak nisu izdržali i pogodak Casemira donio je pobjedu Brazilu i sigurno mjesto u osmini finala.

Jedina prilika u prvom dijelu bila je ona iz 27. minute kada je Raphinha ubacio, a Vinicius Junior pucao iz prve, no Sommer sjajno brani.

Švicarska je prvi put zaprijetila tek u 55. minuti kada je bilo gužve u 16 metara Brazila, ali lopta nije htjela u mrežu.

Deset minuta kasnije činilo se da je Brazil poveo, Vinicius je poslao loptu u mrežu, ali ipak je na kraju dosuđeno zaleđe Richarlisona u začetku akcije.

U 83. minuti nije bilo nikakvog zaleđa. Casemiro je dobio loptu u 16 metara i odmah gađao u suprotni kut, Sommer nije imao nikakve šanse.

Brazil je do kraja susreta imao još jednu priliku i to preko Rodryga koji je pucao iz blizine, ali u Sommera koji prebacuje loptu u korner.

Brazil na kraju odnosi pobjedu uz dosta muke, a Švicarskoj ostaje u zadnjem kolu boriti se za prolaz izravno protiv Srbije.